Poziv za prijavljivanje u okviru Inter-institucionalnog sporazuma sa UNIVERSITÀ POLITECNICA DELLE MARCHE, ANKONA, ITALIJA

Za jesenji semestar akademske 2021/22. godine planirane su 2 mobilnosti za studente  sa Master i Integrisanih studija Univerziteta u Beogradu- Arhitektonskog fakulteta

Master integralni urbanizam (1. godina)

Master akademske studije arhitektura (1. godina)

Integrisane akademske studije (4. godina).

Period boravka – jesenji semestar 2021/2022. godine

Proces selekcije obavlja se posredstvom online platforme Univerziteta u Beogradu – MOBION (mobion.bg.ac.rs).

Konačnu selekciju učesnika u programu mobilnosti vrši Università Politecnica delle Marche, Ankona, Italija, po prijemu potpune dokumentacije.

Rok za registraciju putem MOBION platforme je do 19.04.2021.

OPŠTI USLOV ZA SVE KANDIDATE: prosečna ocena u toku studija 8,5 i viša.

Informacije o univerzitetu i studijskom programu na linku u prilogu:

NEOPHODNA DOKUMENTACIJA ZA ONLINE REGISTRACIJU STUDENATA PUTEM MOBION PLATFORME

1. Diploma and diploma supplement of previously obtained degrees (uverenje o diplomiranju, izdaje Studentska služba Arhitektonskog fakulteta u Beogradu, dokument mora biti preveden na engleski jezik i overen kod sudskog tumača, skeniran i priložen uz on-line prijavu)
  2. Transcript of Records (prepis svih ocena iz dosadašnjeg ciklusa studiranja, izdaje Studentska služba Arhitektonskog fakulteta u Beogradu, dokument mora biti preveden na engleski jezik i overen kod sudskog tumača, skeniran i priložen uz on-line prijavu)
  3. Proof of Language skills of relevant language (uverenje o nivou znanja stranog jezika) – nivo jezika (B1 engleski/italijanski) se dokumentuje sertifikatom kursa jezičkih škola ili sertifikatom položenih međunarodno priznatih ispita: IELTS / TOEFL / CAMBRIDGE FCE, CAE, CPE,… (engleski jezik), ostalih stranih jezika prema zahtevu inostranog univerziteta; skeniran dokument se prilaže uz on-line aplikaciju)
  4. CV (na engleskom jeziku)
  5. Motivation Letter (motivaciono pismo studenta – pisano na engleskom jeziku max 500 reči):
  • naziv studijskog programa za koji ste zainteresovani
  • razlozi za pohađanje izabranog studijskog programa
  • očekivanja od izabranog studijskog programa
  • zainteresovanost za određene teme koje se proučavaju na izabranom studijskom programu veza izabranog studijskog programa sa budućim profesionalnim ciljevima studenta

6. Passport number; date of issuance; date of validity

7. Learning Agreement (Ugovor o mobilnosti, dokument se preuzima na ovom linku https://mobion.bg.ac.rs/erasmus+/how-to-apply/ka103/required-documents-ka103-outgoing-students

Student ga popunjava sa svim naznačenim podacima o studijskom programu za koji aplicira u inostranstvu i broju ESPB kredita kao i sa podacima o studijskom programu koji pohađa u naznačenoj školskoj godini na matičnom fakultetu;)

VAŽNO:

1) ESPB koordinatori AF,  proveravaju podudarnost programa i odobravaju mobilnost u skladu sa kriterijumima priznavanja ESPB kredita;

2) Popunjen, odštampan, pečatiran, zaveden i potpisan sporazum od strane studenta i prodekana za nastavu se skenira i prilaže uz online prijavu. Potrebna su četiri istovetna primerka od kojih je jedan za arhivu Fakulteta, jedan za Studentsku službu, jedan za koordinatora studentske mobilnosti i jedan za studenta da ga priloži uz on-line prijavu).

1. Students from less advantaked socio-economic backgrounds-supporting documents* (više informacija na linku u prilogu) https://mobion.bg.ac.rs/erasmus+/how-to-apply/ka103/required-documents-ka103-outgoing-students
  1. Copy of the first page of students booklet (index) (kopija prve stranice indeksa)
  1. PHOTO (portret)
  1. PORTFOLIO (Naglasiti radove, istraživanja i projekte vezane za urbanizam i male i srednje gradove – maksimalno 6 strana A4 formata (uspravno ili vodoravno) uključujući i naslovnu stranu. Jezik: engleski. Naslovna strana: ime, prezime, br. indeksa i usmerenje/program pohađanja. Naslovljavanje portfolija: Prezime-Ime-Indeks. Veličina fajla: do 10MB. Format: jedan PDF dokument.

Prilaže se u delu aplikacije*other relevant document*

Za proceduru potpisivanja LA(Learning Agreement) i sva dodatna pitanja možete se obratiti Ružici Pavlić, koordinatoru za studentsku mobilnost, ruca@arh.bg.ac.rs / tel: +381 11 3218 767

Aplikacije sa nepotpunom i neispravnom dokumentacijom neće biti razmatrane.