Pristupno predavanje 30.12.2020 – Između tipologije i topologije u arhitektonskom projektu

ARHITEKTONSKI FAKULTET

BROJ: 02-8/1-70

DATUM: 21.12.2020.

Beograd, Bulevar kralja Aleksandra 73/II

UNIVERZITET U BEOGRADU  – ARHITEKTONSKI FAKULTET

Beograd, Bulevar kralja Aleksandra 73/II,

obaveštava sve zainteresovane da će se održati javno pristupno predavanje kandidata koji se bira u  zvanje docenta za užu umetničku oblast: Arhitektonsko projektovanje, na Departmanu za arhitekturu u okviru raspisanog konkursa od 11. novembra 2020. godine.

Na osnovu člana 43. Statuta Univerziteta u Beogradu i člana 3. Pravilnika o minimalnim uslovima za zvanje nastavnika na Univerzitetu u Beogradu,  a u skladu sa Odlukom o izvođenju pristupnog predavanja na Univerzitetu u Beogradu i Odlukom o izvođenju pristupnog predavanja na Arhitektonskom fakultetu u Beogradu,  Komisija za ocenu pristupnog predavanja, za izbor nastavnika u zvanje docenta, za užu umetničku oblast: Arhitektonsko projektovanje, na Departmanu za arhitekturu, u sastavu:

• arh. Igor Rajković, predsednik Komisije

vanredni profesor Univerziteta  u Beogradu – Arhitektonskog fakulteta,

• arh. Vesna Cagić Milošević, član Komisije

redovni profesor Univerziteta  u Beogradu – Arhitektonskog fakulteta,

• arh. Aleksandru Vuja, član Komisije

vanredni profesor Univerziteta  u Beogradu – Arhitektonskog fakulteta,

• dr Vladimir Milenković, član Komisije

vanredni profesor Univerziteta  u Beogradu – Arhitektonskog fakulteta i

• dr Jelena Atanacković Jeličić, član Komisije

redovni profesor Fakulteta tehničkih nauka Univerziteta u Novom Sadu,

zakazuje izvođenje pristupnog predavanja, sa temom:

IZMEĐU TIPOLOGIJE I TOPOLOGIJE U ARHITEKTONSKOM PROJEKTU

Pristupno predavanje održaće se dana 30. decembra 2020. godine, u amfiteatru Univerziteta u Beogradu – Arhitektonskog fakulteta. Kandidat dr Maja Dragišić će držati pristupno predavanje od 13.00 časova, dok će kandidat dr Ksenija Pantović držati pristupno predavanje od 14.00 časova. Svaki od kandidata će držati pristupno predavanje u trajanju od jednog školskog časa (minimalno trajanje predavanja je 30, a maksimalno 45 minuta).

Pravila izvođenja pristupnog predavanja utvrđena su Odlukom o izvođenju pristupnog predavanja na Univerzitetu u Beogradu i Odlukom o izvođenju pristupnog predavanja na Arhitektonskom fakultetu.

U  Beogradu, 21. novembra 2020. godine

Predsednik  Komisije