KAIRA LOORO COMPETITION 2020 – konkurs za dizajn Operativnog centra za rešavanje humanitarnih kriza u Africi

Poster Kaira Looro 2020 EN

Krize stupaju iznenada i bez upozorenja. Poslednjih godina pojava poplava dramatično je porasla. Paralelno, sukobi i finansijske krize traju i dovode do razvoja ozbiljnih humanitarnih katastrofa koja ugrožavaju živote miliona ljudi.Rešavanje bilo kakve hitne situacije znači ponovno uspostavljanje mira i sigurnosti.

Upravo je to tema ovog konkursa, dizajn strukture EOC (operativnog centra za vanredne situacije) koja će olakšati rad humanitarnih operacija međunarodnih organizacija, na najefikasniji način.

“Kaira Looro Competition” je međunarodno arhitektonsko takmičenje s ciljem podizanja svesti međunarodne zajednice arhitekata o kriznim situacijama u zemljama u razvoju. Cilj konkursa u 2020. godini je osmišljavanje operativnog centra za upravljanje humanitarnim krizama u Subsaharskoj Africi.

Konkurs je otvoren od 24.01.2020. godine.

Više informacija na sajtu www.kairalooro.com .

PDF link