Studenti Arhitektonskog fakulteta na studijskom putovanju obišli grad Smederevo na predmetu “Urbani menadžment”

05 Poseta Smederevske Tvrdjave

U okviru realizacije nastave na Arhitektonskom fakultetu u Beogradu istražujući relacije između urbanog menadžmenta i brendiranja grada Smedereva na predmetu “Urbani menadžment” na master studijama Arhitekture, Integralnog urbanizma i Integrisanih studija arhitekture, 23 studenata je boravilo 19. Novembra u Smederevu. Stručni obilazak organizovan je od strane v.prof. dr Uroša Radosavljevića i as. Aleksandre Đorđević. Studenti su obišli industrijski kompleks stare Železare, Muzej u Smederevu i Smederevsku tvrđavu gde su od direktora preduzeća, odnosno kustosa Muzeja imali priliku da saznaju više kako o istoriji tako i o budućim planovima razvoja i potencijala za brendiranje.

Gradski urbanista Vladislava Živanović Ristović, primila je ispred Gradske uprave Smedereva  studente i nastavnike u velikoj sali Skupštine opštine Smederevo. Sastanku su prisustvovali i predstavnici odeljenja za lokalni ekonomski razvoj i odeljenja za urbanizam.

01_Obilazak Stare Železare 02_Obilazak Stare Železare 03_Obilazak Muzeja u Smederevu