• Održana tribina posvećena obeležavanju tri decenije od smrti akademika profesora Aleksandra Deroka (1894-1988)

By Arhitektonski fakultet_Urednik on 20/12/2018
    Povodom obeležavanja tri decenije od smrti akademika profesora Aleksandra Deroka, na Arhitektonskom fakultetu u Beogradu, u ponedeljak, 03. decembra 2018. godine u amfiteatru fakulteta održana je tribina posvećena ovom veoma značajnom jubileju. Arhitektonski fakultet je ovaj jubilej započeo održavanjem tribine koja je bila posvećena višedecenijskom profesionalnom radu i delovanju u sferi kulture akademika profesora Deroka, kao arhitekte praktičara i pobornika oživljavanja nacionalnog stila i narodnog graditeljstva, omiljenog profesora na Arhitektonskom odseku Tehničkog fakulteta, kasnije Arhitektonskom fakultetu u Beogradu.