Da li bi voleo da odeš na stručnu praksu u Nemačku?

Ovakvo iskustvo neće samo pogurati tvoju karijeru. Raditi i živeti u inostranstvu je vredno lično iskustvo koje će razviti tvoju ličnost, tvoje profesionalne i socijalne veštine.

Tokom prethodnih 15 godina, podržali smo preko 700 studenata i mladih profesionalaca na ovom putu. Svi su oni proveli tri do šest meseci u nekoj od najboljih nemačkih kompanija, gde su konačno dobili priliku da prošire znanje stečeno tokom studija i zaista ga primene u praksi.

Uprkos njihovim različitim akademskim usmerenjima, sve naše stipendiste povezuje jedna stvar – jedinstvena i iskrena priča o praksi koja je postavila jake temelje za njihove buduće karijere i napravila mrežu prijateljstava koja će trajati čitav život.

Ako mislite da ste spremni za takvu avanturu, prijavite se za Program stipendija nemačke privrede Zoran Đinđić (Zoran Djindjic Internship Programme of German Business for Western Balkans).

Ko može da se prijavi?
• Studenti osnovnih studija upisani u najmanje peti semestar u trenutku apliciranja;
• Master studenti;
• Studenti doktorskih studija;
• Kandidati koji su završili neki od nivoa studija (osnovne, master ili doktorske) nakon 1. januara 2019. godine;
• Kandidati ne stariji od 29 godina;
• Prakse se nude studentima ekonomije, menadžmenta, prava, novinarstva i poljoprivrede, kao i kandidatima različitih tehničkih i tehnoloških akademskih usmerenja i
• Kandidati sa veoma dobrim poznavanjem engleskog i/ili nemačkog jezika*

* Znanje engleskog/nemačkog jezika proverava se na intervjuima i nije potrebno da dostaviš neki određeni sertifikat kao dokaz. Ukoliko želiš praksu u oblasti prava ili arhitekture, preduslov je barem B2 nivo nemačkog jezika.

Šta Program obezbeđuje?
Pored finansijske podrške, naš Program stipendija te vodi kroz sve administrativne i organizacione korake pre i tokom boravka u Nemačkoj.
• Pripremni sastanci u vašoj zemlji;
• Organizacija vize i radne dozvole preko Programa;
• Pomoć pri traženju smeštaja u Nemačkoj;
• Povratnu avionsku kartu do Nemačke;
• Pripremna nedelja u Berlinu (pokriveni troškovi puta, smeštaja i boravka);
• Voznu kartu od Berlina do mesta gde ćeš obavljati praksu;
• Mesečnu stipendiju u iznosu od 550 evra;
• Pokrivene troškove smeštaja i zdravstvenog osiguranja;
• Kurs nemačkog jezika tokom boravka u Nemačkoj (do 200 evra) i
• Sastanak cele generacije stipendista u nekom nemačkom gradu (pokriveni troškovi puta, smeštaja i boravka).

Ako ste zainteresovani za putovanje koje se ne završava sa poslednjim radnim danom Vaše prakse, prijavite se za Program stipendija nemačke privrede Zoran Đinđić. Po Vašem povratku iz Nemačke, postaćete deo aktivnog Alumni kluba Programa.

Kao alumnisti, imaćete priliku da prisustvujete brojnim konferencijama, radionicama i seminarima širom Zapadnog Balkana. Takođe, možete učestvovati u velikom broj timbilding aktivnosti. Članovi kluba imaju i mogućnost objavljivanja profila u ekskluzivnoj CV databazi, koja je na raspolaganju nemačkim i lokalnim kompanijama u Vašoj zemlji.

Kako da se prijavim?
Možeš se prijaviti online putem našeg sajta: https://www.djindjic-stipendienprogramm.de/ od 01. oktobra do 13. novembra 2018. godine.

Na ovom linku možeš pronaći više informacija o Programu i samoj proceduri prijavljivanja. Sajt takođe ima i blog, gde možeš pročitati priče naših stipendista i videti kako praksa izgleda iz njihove perspektive.

Stipendisti šesnaeste generacije Programa započeće svoje prakse širom Nemačke od 01. jula 2019. godine.

Da li ćeš i ti biti među njima?

Fondacija_dr_Zoran_Djindjic_logo