• Izložba: “Arhitektura eksponat – Paviljon Srbije na Međunarodnoj izložbi arhitekture u Veneciji 1991-2016.”

By Arhitektonski fakultet_Urednik on 31/10/2018
    Predstavaljamo Vam upravo završenu izložbu “Arhitektura eksponat: Paviljon Srbije na Međunarodnoj izložbi arhitekture u Veneciji 1991-2016.” koja se održala u Galeriji Aula, na Arhitektonskom fakultetu, od 01. do 30. oktobra 2018. godine. Izložba “Arhitektura eksponat” je pregled predstavljanja Republike Srbije na Venecijanskim bijenalima arhitekture, kojom su obuhvaćeni svi nacionalni nastupi Republike Srbije od 1991. godine, od kada je Srbija stalni učesnik na ovoj smotri. Izložba prikazuje zapise (fotodokumentaciju) sa priprema i organizacije učešća i samog trajanja postavke/nastupa, kao i odgovarajući štampani materijal (katalog) i sačuvane dostupne originalne artefakte.