• Konferencija: PROSTORI KULTURE – O (samo)organizovanju i (našim) mogućnostima

By Arhitektonski fakultet_Urednik on 21/11/2017
    / 24.11 - 26.11.2017. / Asocijacija Nezavisna kulturna scena Srbije organizuje u Beogradu trodnevnu regionalnu konferenciju PROSTORI KULTURE : O (samo)organizovanju i (našim) mogućnostima, posvećenu mogućnostima i dometima samoorganizovanja u prostorima kulture. Kroz razgovore, predavanja i radne sesije biće predstavljeni različiti modeli funkcionisanja prostora namenjenih kulturnim i društvenim aktivnostima zajednice.
  • Izložba: Čuvari vremena – zaboravljeno industrijsko nasleđe

By Arhitektonski fakultet_Urednik on 21/11/2017
    / 15.11 - 03.12.2017. / Izložba “Čuvari vremena – zaboravljeno industrijsko nasleđe” otvorena je za publiku od 16. novembra 2017. godine u Muzeju Jugoslavije. Izložba fotografija materijalnih ostataka starih industrija, nastalih tokom istraživanja industrijskog nasleđa Srbije, autora mr Rifata Kulenovića, muzejskog savetnika, i Ade Vlajić, kustoskinje, otvorena je za publiku od četvrtka 16. novembra 2017. godine u Muzeju Jugoslavije.
  • Izložba i tribina: Arhitektura Milenije i Darka Marušića

By Arhitektonski fakultet_Urednik on 21/11/2017
    / 23.11.2017. u 18:30 @ Valjevo / Pozivamo Vas na otvaranje ”Izložba arhitekture – Milenija i Darko Marušić” u Galeriji Narodnog muzeja Valjevo (Trg vojvode Mišića 3), koje će se održati u četvrtak, 23. novembra 2017. godine u 18:30 časova. Izložbu će otvoriti arh. Igor Marić, predsednik Društva inžinjera i tehničara Srbije. U okviru izložbe održaće se i tribina o radu poznatog arhitektonskog dvojca: ”Arhitektura Milenije i Darka Marušića” u svečanoj sali Valjevske gimnazije (Vuka Karadžića 3) u četvrtak, 30. novembra 2017. godine u 18:30 časova. Na tribini učestvuju: arh. Milenija Marušić, arh. Branislav Mitrović, arh. Bojan Kovačević i arh. Milan Maksimović.
  • Radionica – Studenti studentima: “Pitajte (budućeg) bibliotekara”

By Arhitektonski fakultet_Urednik on 21/11/2017
    / 27.11.2017. u 19:00 @ SKC / Cilj radionice je da steknete veštine pronalaženja potrebnih podataka u moru drugih informacija, naučite pravilno bibliografsko citiranje i sastavljanje forme i kompozicije pisanih radova. Naučićete da pronalazite željene informacije koristeći se pretragom različitih baza podataka (Jstor, Cobiss, KoBSON, Index Translationum, Phaidra i drugih).