Predavanje: ”Tehnike, metode, postupci u kreativnom mišljenju” – klasične grafičke tehnike, dr Vladimir Parežanin

ulus-logo

Pozivamo Vas na predavanje u okviru postavke 10. EX-YU konkursa za grafiku u galeriji ULUS-a, Knez Mihailova 37, Beograd:

„TEHNIKE, METODE, POSTUPCI U KREATIVNOM MIŠLJENJU“
– klasične grafičke tehnike

dr Vladimir Parežanin
kabinet za vizuelne komunikacije Arhitektonskog fakulteta u Beogradu

u utorak, 27. decembar 2016. godine, u 18.00 časova

i razgovor sa grafičarima učesnicima 10. EX-YU konkursa za grafiku:
mr Velizarem Krstićem – redovnim profesorom Fakulteta Likovnih umetnosti,
mr Draganom Cohom – majstorom štampe za litografiju u Centru za grafiku i vizuelna istraživanja,
i studentima FPU: Danicom Đurović, Vladimirom Miljkovićem, Dejanom Djurović, Olgom Markalovom, Janom Stankovski i
Natašom Brkić, akademskim slikarom, autorom konkursa.

Grafika kao osobena grana likovne umetnosti nije dovoljno predstavljena i razotkrivena široj publici. Za razumevanje grafičkog lista moramo da znamo, pored imena autora, tehnike, tiraža i godine nastanka, i „tajnu“ otiskivanja u originalnoj ručnoj štampi, kao i specifične kodekse grafičke umetnosti.

Dobrodošli!