KCB_Arh_u_kontekstu_top_o

ARHITEKTONSKI KONKURS KAO MODEL ARHITEKTONSKE PRAKSE

Učestvuju: Snežana Ristić, moderator i Zorica Savičić, arhitekta

Zorica-Savicic

arh. Zorica Savičić | Kadar iz videa Zorica Savičić – Uvodna reč o Zrenjaninskom trgu

Zorica Savičić govoriće o izazovima urbanističko-arhitektonskih konkursa, važnosti i efemernosti enterijera, arhitekturi kao životnom opredeljenju, arhitektonskoj praksi i važnosti obrazovanja, o tome kako arhitektice prolaze u ovoj profesiji, bilo da su u praksi ili u obrazovnom sistemu.

Zorica Savičić je diplomirala 1985, na Arhitektonskom fakultetu u Beogradu. Nagrađivana je kao studentkinja. Dobila je nagradu iz fonda Olivera i Milan Minić za najbolji studentski rad iz oblasti enterijera i nagradu fonda Danica Kojić za najbolji diplomski rad iz oblasti enterijera. Radila je u velikim arhitektonskim biroima (Invest biro, Energoprojekt), bila je asistentkinja na Arhitektonskom fakultetu Univerziteta u Beogradu. Danas je vanredna profesorka na Fakultetu za umetnost i dizajn, Univerziteta Džon Nezbit na predmetu Enterijer javnih objekata i objekata kulture. Još uvek učestvuje na arhitektonsko urbanističkim konkursima. I dobija nagrade.