2016_Eurosalon_Dnevna-soba-iz-maste

Fabrika Eurosalon iz Beograda poziva sve zainteresovane da učestvuju na javnom dizajnerskom konkursu Dnevna soba iz mašte.

Tema konkursa:
Osmisliti idejno rešenje dnevne sobe tako da dizajn bude usklađen sa savremenim trendovima u modeliranju i izradi nameštaja, te opremanju prostora. Posebnu pažnju obratiti na praktičnost u funkcionalonost samog dizajna u skladu sa tehničko-tehnološkim mogućnostima izrade Eurosalon fabrike.

Minimum elemenata koje dnevna soba treba da sadrži:
• garnitura za sedenje
• TV set
• klub sto
• polica za knjige

Tehničko-tehnološki zahtevi:
Kategorija REALAN DIZAJN
Mogućnost realne izrade u Eurosalon fabrici, što podrazumeva jednostavan proizvodni proces. Materijali na raspolaganju su:

DRVO – univer, medijapan (furnirani i farbani) i masivno drvo (pojedinačni delovi konstrukcije)
METAL – pojedinačni delovi konstrukcije ili obloge. Ograničiti se na jednostavnije procese izrade metalnih elemenata
MEBL ŠTOF I EKO KOŽA – nema ograničenja
SUNĐERI – nema ograničenja
STAKLO – ograničiti se na obradu u jednoj ravni, sa mogućnošću pravog i krivolinijskog sečenja.

Način i tok predaje konkursne dokumentacije:
Svaki autor može predati neograničen broj idejnih rešenja.
Konkursna dokumentacija svakog pojedinačnog idejnog rešenja obavezno mora da sadrži:
• Prijavu za konkurs u PDF formatu – preuzeti ovde.
• Popunjenu prijavu i konkursni rad snimljen na CD-u dostaviti poštom ili lično u Eurosalon fabriku na adresu:
Dunavska bb, Viline vode, 11000 Beograd, sa naznakom “Dnevna soba iz mašte“.

Idejno rešenje obraditi u sledećim formatima:
– JPG ili PDF formatu
– 3D vizuelizacija sa materijalizacijom
– Tehnički list sa elementima sklopa i gabaritnim merama u projekcijskim prikazima.

Mogući mediji prezentacije su: 3D kompjuterske vizuelizacije – rendering, skice, tehnički crteži, fotografije…

Prijavu i CD treba zajedno upakovati, sa imenom i prezimenom, poštanskom adresom i kontakt podacima autora (telefon i e-mail adresa). Isti podaci trebaju biti i na omotu CD-a.

Rokovi:
Konkurs je otvoren objavljivanjem na sajtu Eurosalon fabrike od 13. juna 2016. godine – www.eurosalon-fabrika.com.
Krajnji rok za predaju radova je četvrtak, 07. jul 2016. do 12h.
Radovi moraju stići na dole navedenu adresu do navedenog roka.
Radovi pristigli posle navedenog roka se neće uzimati u obzir za žiriranje.

Radovi se mogu predati lično ili poslati poštom na adresu:
EUROSALON FABRIKA
Dunavska bb
11000 Beograd
Sa naznakom “Dnevna soba iz mašte“

Finalni rezultati glasanja Eurosalonovog stručnog žirija će biti objavljeni najkasnije do 15. jula, 2016. godine na sajtu Eurosalon fabrike. O eventualnim promenama navedenih termina, javnost će biti obaveštavana isključivo preko sajta Eurosalon fabrike.

Nagrade:

• Prva nagrada – zaposlenje u Eurosalon fabrici shodno stručnoj kvalifikaciji.
  • Druga nagrada – vrednosni vaučer za robu iz proizvodnog programa Eurosalon fabrike u vrednosti od 50.000,00 rsd.
  • Treća nagrada – vrednosni vaučer za robu iz proizvodnog programa Eurosalon fabrike u vrednosti od 30.000,00 rsd.

Ako Eurosalon proceni bilo koje rešenje, nevezano za nagradu, odgovarajućim za proizvodnju u svojim pogonima, s autorom će biti potpisan poseban ugovor, kojim Eurosalon fabrika stiče eksluzivno pravo nad tim rešenjem.

Žiriranje
Stručni žiri čine:
Dr Biserka Nestorović – docent Šumarskog Fakulteta Univerziteta u Beogradu.
Mirko Gvozdenac – tehnički direktor Eurosalon fabrike.
Milena Simić – diplomirani arhitekta unutrašnje arhitekture Eurosalon fabrika.
Bojan Crnogaća – koordinator Sektora tehničke pripreme.

Eurosalon zadržava pravo da prvonagrađeni rad uvrsti u standardni proizvodni program Eurosalon fabrike. Dodatna pitanja u vezi konkursa možete poslati na e-mail adresu konkurs@eurosalon-fabrika.com.

Budite slobodni i kreativni i predstavite nam vaše viđenje dnevne sobe iz mašte.

Eurosalon-Fabrika_logo