Gostovanje studenata IAK instituta: Migracija kao prostorni fenomen (Migration as Spatial Event)

2016_Migration-as-Spatial-Event

Imagine/Zamisli – igra/intervencija sa lišćem dece iz Centra za raseljena lica u Braunšvajgu, Nemačka | Foto © Philipp Dreyer

Pozivamo studente, aktiviste, umetnike, arhitekte i sve zainteresovane na druženje, razmenu, predavanja, prezentacije:

Migracija kao prostorni fenomen
Migration as Spatial Event

Četvrtak, 19. maj 2016. u 17.00h
Amfiteatar Arhitektonskog fakulteta

Danilo Rakić, rukovodilac projekata ADRA Srbija, predstaviće savremenu migraciju u Srbiji.

Gostuju:
studenti arhitekture Tehničkog Univerziteta u Braunšvajgu (Amelie, Ardian, Erwin, Fabian, Jin, Yuxuan) i tutor arh. Natalija Miodragović i student tutor Philipp Dreyer sa IAK instituta (IAK – Institute for Architecture-related Art), pod rukovodstvom umetnika Tomasa Saracena (Tomás Saraceno), koji će predstaviti svoja istraživanja, razmišljanja, predloge na temu migracije i minimalnog stanovanja, radove u savremenoj arhitekturi i umetnosti kao prostornim agentima, kao i utiske, projekte i situaciju u Braunšvajgu i Nemačkoj.

Program posete:

Ponedeljak, 16. maj
11.00h – Odlazak na granicu sa Mađarskom (EU) i u Kanjižu

Utorak, 17. maj
10.00h – Belgrade Underground – poseta katakombama
13.00h – Sastanak sa predstavnicima ADRA i UNHCR, globalnih humanitarnih organizacija

Sreda, 18. maj
10.00h – Poseta Centru za raseljena lica u Krnjači

Četvrtak, 19. maj
17.00h – Javne prezentacije
18.00h – Razmena i druženje

Petak, 20. maj
17.00h – Beograd brodom

Ulaz na predavanje, diskusije i prezentacije je slobodan, a za učešće u ostalom delu programu prijave slati na e-mail adresu spatial.sensing@gmail.com.