holland-scholarship-1_o

Holandska stipendija (Holland Scholarship) je finansirana od strane holandskog Ministarstva prosvete, nauke i kulture, kao i od brojnih holandskih istraživačkih univerziteta i fakulteta primenjenih nauka. Ova stipendija je namenjena stranim studentima koji dolaze izvan Evropske ekonomske zone, koji žele da urade svoje osnovne ili master studije u Holandiji.

Stipendija iznosi 5.000 € i dobija se u prvoj godini studija.

Kriterijumi za prijavu:

• vaša nacionalnost – potičete iz zemlje izvan Evropske ekonomske zone,
  • aplicirate za kompletan program bečelor ili master studija na jednoj od holandskih institucija visokog obrazovanja, učesnica ovog programa,
  • ispunjavate specifične zahteve institucije po vašem izboru,
  • nikada ranije niste studirali u obrazovnoj ustanovi u Holandiji

Kako da se prijavite:

Prijava za akademsku 2016/17. godinu otvorena je od 01. novembra 2015. godine. Rok za prijavu je ili 01. februar 2016. ili 01. maj 2016. godine (proverite tačan datum na veb stranici institucije na koju želite da se prijavite).

Pogledajte uputstvo za prijavu na konkurs za dodelu stipendije:

1. Odaberite kurs i/ili instituciju uz pomoć Studyfinder alatke.
  2. Proverite da li institucija učestvuje u programu Holandske stipendije:
    Istraživački univerziteti koji učestvuju u programu
    Univerziteti primenjenih nauka koji učestvuju u programu
  3. Proverite odabrana polja istraživanja na veb stranici holandske institucije višeg obrazovanja.
    Proverite da li ispunjavate gore navedene kriterijume za prijavu.
  4. Prijava za stipendije je počela 01. novembra 2015. godine.
  5. Rok za prijavu je ili 01. februar 2016. ili 01. maj 2016. (molimo Vas da proverite tačan datum na veb stranici institucije na koju želite da se prijavite).
  6. Prijava se vrši direktno na instituciji koju ste odabrali i moraju se ispuniti njeni uslovi prijave.
  7. Za sva pitanja o proceduri obratite se direktno instituciji na koju se prijavljujete.
  8. Nakon roka za prijavu, institucija na koju ste se prijavili će Vas obavestiti da li ste dobili stipendiju.

Informacije o Holandskoj stipendiji i studiranju u Holandiji možete naći ovde:
Holland scholarship