Veb-prenos simpozijuma: Arhitektura, klima budućnosti (Architecture, le Climat de l’Avenir)

ParisClimat2015_COP21_Logo

Kao deo svoje posvećenosti odgovornoj arhitekturi, uvek svesni faktora vezanih za klimu i životnu sredinu, Međunarodna unija arhitekata (International Union of Architects – UIA), Savet arhitekata Evrope (Architects’ Council of Europe – ACE), Nacionalni savet Reda francuskih arhitekata (Conseil national de l’Ordre des architectes – CNOA) i Međunarodni savet francuskih arhitekata (Conseil pour l’International des Architectes Français – CIAF) najavljuju međunarodni simpozijum na temu: Arhitektura, klima budućnosti. Simpozijum će se održati u Parizu, u Muzeju arhitekture (Cité de l’architecture et du patrimoine), 30. novembra 2015, od 14.00 do 19.30 časova. na dan otvaranja UN konferenciji o klimatskim promenama – COP 21.

Zbog velikog interesovanja Savet arhitekata Evrope je svojim evropskim članicama, kakvo je  Udruženje arhitekata Srbije, ponudio mogućnost praćenja ovog značajnog evropskog skupa putem webstreaming-a,  u vreme održavanja konferencije, 30. novembra od 14.00 do 19.45 časova po centralno-evropskom vremenu.

Konferenciju možete pratiti uživo putem adrese:
Architecture, le Climat de l’Avenir – LiveStream

Povezan tekst:
Predavanje: NJ.E. gospođa Kristin Moro, ambasador Republike Francuske u Beogradu

2015_ParisClimat
Makoko Floating School – Kunlé Adeyemi © UIA Prix Vassilis Sgoutas, 2014