RIBA_Validation_Procedures

Proces RIBA validacije (prema RIBA standardima) je uspešno okončan u petak, 30. oktobra 2015. godine. Studijski programi našeg fakulteta, Osnovne akademske studije Arhitektura (OASA) i Master akademske studije Arhitektura (MASA) biće akreditovani RIBA ekvivalencijom RIBA stepen 1 (RIBA Part 1 ) i stepen 2 (RIBA Part 2 ). To važi za studijske programe koji su počeli školske 2014/15, zatim 2015/16. godine i u buduće.

Imajući u vidu da je ova validacija međunarodno priznat reper za izvrsnost u arhitekturi, akreditovanje naših nastavnih programa RIBA sertifikatima koji se smatraju ”zlatnim standardom” struke biće od ogromnog značaja za naše studente i nastavnike.

Arhitektonski fakultet će postati član RIBA mreže akreditovanih programa, što će poboljšati njegovu poziciju za internacionalizaciju studijskih programa i međunarodnu saradnju.

RIBA pruža rigoroznu i sistematsku inspekciju arhitektonskih nastavnih programa da bi osigurala paritet na međunarodnoj skali, a u isto vreme poštujući lokalne obrazovne sisteme u okviru kojih fakulteti rade. Ovo je ključni faktor u misiji RIBA da unapredi arhitekturu i promoviše izvrsnost u profesiji. Preko 90 kurseva je trenutno validirano od strane RIBA i ovaj broj konstantno raste.

Pogledajte kako je bilo tokom posete RIBA akreditacione komisije 29. i 30. oktobra 2015. godine.

Gostovanje-RIBA_DSC_1776

Gostovanje-RIBA_DSC_1789

Proces RIBA validacije: predstavljanje Master akademskih studija Arhitekture (MASA) – Izložba (Sala 254) | 29. i 30. oktobar 2015 | Foto: Maja Bulatović

Gostovanje-RIBA_DSC_1811

Gostovanje-RIBA_IMG_5994

Proces RIBA validacije: predstavljanje Osnovnih akademskih studija Arhitektura (OASA) – Izložba (Svečana sala, 200) | 29. i 30. oktobar 2015 | Foto: Maja Bulatović i Igor Janošević

Gostovanje-RIBA_DSC_1827

Gostovanje-RIBA_DSC_1809

Gostovanje-RIBA_DSC_1829

RIBA komisija na ručku sa studentima i nastavnim osobljem, 29. oktobar 2015 | Foto: Maja Bulatović

Uz predstavljanje najboljih OASA i  MASA projekata, priređena je posebna izložba FORMS OF DESIRE, koja je osmišljena sa ciljem da se promoviše prostor Maketarnice Arhitektonskog fakulteta u Beogradu, u periodu 28. – 30. oktobra 2015. godine.

Sadržaj izložbe čine makete, objekti-prototipi urađeni tokom akademske 2013/14. i 2014/15. godine na predmetima: Prostor i oblik, Elementi projektovanja, SP4 Studio–sinteza, M4 i M5 Studio, M9 Master projekat, M01A Studio-arhitektura i U1NA1 izborni predmet.

Izložba je realizovana uz podršku Ministarstva kulture i informisanja Republike Srbije.

Ovde možete da pogledate celu izložbu FORMS OF DESIRE: https://flic.kr/s/aHskoxdrTy

Gostovanje-RIBA_DSC_1946

Gostovanje-RIBA_DSC_1843

Izložba FORMS OF DESIRE | Foto: Maja Bulatović

Studenti-izlagači:
Nikola Tucović, Nikola Lajić, Jelena Peljević, Ana Stašić, Ivan Đikanović, Maja Morošan, Mihailo Mandić, Miloš Mitrović, Mašan Petrović, Stefan Vasić, Miloš Kostić, Aleksandra Bogdanović, Katarina Đorić, Mihailo Mandić, Petar Nedeljković, Petar Jakovljević, Marijana Miljković, Aleksandra Obradović, Rastko Mazić, Igor Sjeverac, Aleksandra Bogdanović, Natalija Paunić, Filip Antić, Nastasja Mitrović, Mihailo Popović, Andrej Žikić, Jelena Stambolić, Vuk Radovanović, Božidar Ilić, Luka Kitanović, Mihajlo Petković, Branka Majstorović, Petar Veselinović, Anđelka Marković, Aleksandar Pavlović, Milica Borović, Sanjin Subić Miloš Ušljebrka, Sonja Rajić, Stefan Nešić, Borislava Ivanković, Mirjana Jović Ivana Jevremović, Leona Mijić, Ivana Milanović, Ana Uzelac, Đurđica Savković.

Koviljka Vidojević, Katarina Radaljac, Milica Surla, Isidora Solar, Laura Fabry, Katarina Lažetić, Tamara Radović, Danica Pavićević, Đorđe Đulica, Danica Vitanović, Stevo Marović, Slaviša Berać, Nikola Nešković, Jovana Cvjetićanin, Katarina Dimitrijević, Andrea Zobec, Saša Mladenović, Bogdana Manojlović, Milena Savić, Stevo Marović, Jovan Dimitrijević, Stanko Verić, Saša Mladenović, Isidora Čalija, Andrea Zobec, Grgić Luka, Milena Savić, Milena Vuković, Nevena Đurić, Dimitrije Prelić, Miljana Drinčić, Jovana Ilić, Milica Blagojević, Jelena Blagojević, Milica Surla, Đorđe Đurica, Katarina Nikolić, Bojana Ranković, Stevan Milutinović, Isidora Ekmeščić, Ana Komnenić, Aleksandra pavić, Aleksandra Jovanović, Dušica Jeumović, Ivana Džida, Petar Perišić, Đorđe Sarić, Isidora Čalija, Ana Ristić, Milica Marković, Ivana Avdić, Marta Ćuruvija, Stanko Kovačević, Lidija Lukić, Sara Odalović, Milutin Vučković.

Nastavnici-kuratori:
Milan Đurić, vanredni profesor, dr Vladimir Milenković, vanredni profesor, Nebojša Fotirić, docent, Zoran Abadić, docent, mr Tatjana Stratimirović, asistent, Pavle Stamenović, asistent, Jelena Bogosavljević, asistent, Maja Morošan, MArh., Miloš Kostić, doktorant i Aleksandar Pavlović, MArh.

Organizacija: dr Đorđe Stojanović, docent, prodekan za nastavu

Fotografije: Maja Bulatović, MArch, Urednik vebsajta Arhitektonskog Fakulteta