Конкурс: Wheelwright Prize – Харвардова стипендијa за истраживачко путовање

Wheelwright_opt

Стипендија

Harvard Graduate School of Design је по трећи пут, објавила отворени интернационални конкурс Wheelwright Prize, за стипендију младом архитекти на почетку каријере, намењену путовањима у вредности од 100.000 долара.

Иако је ова стипендија до сада била доступна само бившим студентима школе Harvard Graduate School of Design, овог пута је конкурс, који је у току, отворен за све архитекте у свету који су своју диплому стекли у последњих 15 година (после 2000. године). За пријаву је потребно приложити портфолио, предлог истраживања, и план путовања које је изван земље боравка.

Рокови

Рок за online пријаву: 05. јануар 2015. године
Рок за пријаву: 16. јануар 2015. године
Рок за подношење докумената: 30. јануар 2015. године
Проглашење финалиста и победника конкурса: април 2015. године

Информације о стипендији

Wheelwright Prize је стипендија у вредности од 100 000 долара намењених истраживању базираном на путовању, која се додељује једном годишње младом архитекти који показује изузетан таленат за дизајн, чији рад је од научне и професионалне вредности и од кога се очекује наставак стваралачког рада.

Више информација о конкурсу: Wheelwright Prize