reklama-OAS-IAS_800x600

Prijemni ispit u septembarskom roku

Obaveštavaju se zainteresovani za studije arhitekture da će prijemni ispit u septembarskom roku za upis na prvu godinu studijskih programa Osnovnih akademskih studija Arhitektura 2014/15. i Integrisanih osnovnih i master akademskih studija arhitekture 2014/15. Univerziteta u Beogradu – Arhitektonskog fakulteta biti održan u:

petak, 5. septembra 2014. godine u 10.00 časova.

Deo teksta iz INFORMATORA 2014 - septembarski rok

Na osnovu odredbe Konkursa za upis na osnovne akademske studije Univerziteta u Beogradu, u prvu godinu studijskih programa osnovnih akademskih i integrisanih akademskih studija Arhitektonskog fakulteta, u septembarskom konkursnom roku, mogu se upisati državljani Republike Srbije koji su prethodno školovanje završili u inostranstvu pod uslovom da nisu polagali prijemni ispit u julskom konkursnom roku.

Arhitektonski fakultet u Beogradu, u prvu godinu studijskog programa osnovnih akademskih studija arhitekture, upisuje 4 studenta i to 3 studenta koji se finansiraju iz budžeta i 1 studenta koji plaća školarinu i u prvu godinu studijskog programa integrisanih akademskih studija arhitekture, upisuje 2 studenta i to 1 studenta koji se finansira iz budžeta i 1 studenta koji plaća školarinu.

U prvu godinu na studijske programe osnovnih akademskih i integrisanih akademskih studija Arhitektonskog fakulteta može se upisati lice koje ima srednje obrazovanje u četvorogodišnjem trajanju.

Svi prijavljeni kandidati polažu jedinstveni prijemni ispit za proveru sklonosti i sposobnosti za studije arhitekture. Prijemni ispit ima klasifikacioni karakter.

Redosled kandidata za upis u prvu godinu na studijske programe osnovnih akademskih i integrisanih akademskih studija Arhitektonskog fakulteta utvrđuje se na osnovu:

1. Rezultata postignutog na prijemnom ispitu
  2. Uspeha postignutog u srednjoj školi

Uspeh na prijemnom ispitu i uspeh u srednjoj školi vrednuju se na sledeći način:

• rezultat prijemnog ispita vrednuje se do 60 bodova;
  • uspeh u srednjoj školi vrednuje se do 40 bodova;
  • kao uspeh kandidata u srednjem obrazovanju uzima se u obzir zbir prosečnih ocena za sve predmete u I, II, III i IV razredu pomnožen sa dva.

Naknada za polaganje prijemnog ispita iznosi 5.000,00 dinara. Godišnja školarina, za studente prve godine studija koji plaćaju školarinu, utvrđena je u iznosu od 240.000,00 dinara.

Terminski plan - septembarski rok

• 01, 02. i 03. septembar 2014. od 10 do 13 sati, soba 205 Arhitektonskog fakulteta – prijavljivanje kandidata
  • sreda, 03. septembar 2014. u 16 sati – isticanje liste prijavljenih kandidata, sa ličnim podacima i podacima iz srednje škole, na oglasnoj tabli i sajtu Fakulteta www.arh.bg.ac.rs
  • četvrtak, 04. septembar 2014. od 11 do 12 sati, Arhitektonsko-računarski centar – podnošenje primedbi Komisiji za sprovođenje upisa na eventualno pogrešno unete lične i podatke o uspehu u srednjoj školi (tehničke greške)
  • petak, 05. septembar 2014. u 8 sati – isticanje rasporeda kandidata po salama na oglasnoj tabli Fakulteta
  • kandidati su dužni da u petak, 05. septembra 2014. godine dođu na Arhitektonski fakultet najkasnije sat vremena pre početka prijemnog ispita
  • PETAK, 05. SEPTEMBAR 2014. U 10 SATI, NA ARHITEKTONSKOM FAKULTETU – ODRŽAVANJE PRIJEMNOG ISPITA
  • nedelja, 07. septembar 2014. u 20 sata – isticanje preliminarne rang liste
  • ponedeljak, 08. septembar 2014. od 09 do 15 sati i utorak, 09. jul 2014. od 09 do 12 sati u sobi 215a – podnošenje žalbe Komisiji za sprovođenje upisa na regularnost postupka utvrđenog konkursom, regularnost prijemnog ispita ili svoje mesto na preliminarnoj rang listi, može se izvršiti isključivo lično, u roku od 36 sati od objavljivanja preliminarne rang liste, u pisanom obliku, na obrascu koji će kandidat dobiti prilikom podnošenja žalbe
  • utorak, 09. septembar 2014. do 20 sati – objavljivanje rešenja Komisije na podnetu žalbu
  • sreda, 10. septembar 2014. od 09 do 20 sati u sobi 215a – podnošenje žalbe Dekanu na rešenje Komisije za sprovođenje upisa, može se izvršiti isključivo lično, u roku od 24 sata od isteka roka za donošenje rešenja Komisije za sprovođenje upisa po žalbi kandidata, u pisanom obliku, na obrascu koji će kandidat dobiti prilikom podnošenja žalbe
  • četvrtak, 11. septembar 2014. do 11 sati – objavljivanje konačne odluke Dekana na podnetu žalbu
  • četvrtak, 11. septembar 2014. do 12 sati – objavljivanje konačne rang liste na oglasnoj tabli i na sajtu Fakulteta www.arh.bg.ac.rs

Upis kandidata - septembarski rok

• petak, 12. septembra 2014. godine od 10 do 11 sati, u sobi 205, za kandidate koji su rangirani u okviru kvote za budžetske studente, na oba studijska programa.
  • petak, 12. septembra 2014. godine od 11 do 12 sati, u sobi 205, za kandidate koji su rangirani u okviru kvote za samofinansirajuće studente, na oba studijska programa.
  • Kandidati koji su stekli pravo na upis a ne upišu se 12. septembra 2014. godine, gube to pravo i Fakultet će na njihovo mesto upisati kandidate prema redosledu na Konačnoj rang listi.
  • petak 12. septembra 2014. godine u 14 sati ispred sobe 205, Arhitektonskog fakulteta prozivanje za kandidate prema redosledu na konačnoj rang listi do popunjavanja kvote za upis na oba studijska programa.

Detaljne imformacije

Detaljne imformacije o uslovima, načinu i postupku upisa u prvu godinu Osnovnih akademskih studija Arhitektura 2014/15. i Integrisanih osnovnih i master akademskih studija arhitekture 2014/15. objavljene su u INFORMATORU za septembarski rok:

INFORMATOR – septembar: OAS i IAS Arhitektura 2014/15.