Izlozba-Resava-Mlava_thumb_o

Izložba

U ponedeljak, 14.10.2013. godine, u sali 254 je otvorena izložba studentskih radova rađenih u okviru saradnje Arhitektonskog fakulteta u Beogradu, Ministarstva kulture i informisanja Republike Srbije i opština Despotovac i Žagubica uz podršku Saveta Evrope, vezano za aktivnosti Pilot projekta lokalnog razvoja Resava – Mlava, a u okviru predmeta Graditeljsko nasleđe – istraživanje i valorizacija, III godina Osnovnih akademskih studija i I godina Master akademskih studija – Integralni urbanizam (prof. dr Mirjana Roter Blagojević), Urbana obnova (prof. dr Eva Vaništa Lazarević) i Metodologija urbanog dizajna (prof. dr Aleksandra Đukić), I godina Master akademskih studija – Integralni urbanizam.

Otvaranju izložbe i prezentaciji studentskih radova su prisustvovali Prodekan za saradnju sa inostranstvom Arhitektonskog fakulteta prof. mr Branko Pavić, Prodekan za finansije doc. mr Budimir Sudimac, Pomoćnik Ministra kulture za međunarodnu saradnju Slavica Trfunović, koordinator Pilot projekta Resava – Mlava za Srbiju Maja Mišković, studenti ekonomije sa University of St Etienne – ISEAG – Master “Conseil en développement territorial” sa profesorkom Anne Pissot – vođom projekta ispred Saveta Evrope, kao i rukovodioci projekta sa Arhitektonskog fakulteta prof. dr Eva Vaništa Lazarević i prof. dr Mirjana Roter Blagojević.

logo-Resava-mlava_o