Tim studenata Arhitektonskog fakulteta, koji je osvojio prvu nagradu na Climathon hakatonu 9.februara 2020.godine, dobio je priliku da realizuje projekat. Za rešavanje izazova “Urbana toplotna ostrva” studentski tim (KL)IMA NADE, u sastavu Dragomir Ristanović, Milica Bojanović, Antonije Ćatić i Aleksa Bekić sa MIU i MASA je osvojio prvu nagradu. Mentori sa Arhitektonskog fakulteta su nastavnici: van.prof dr Ksenija Lalović i docent dr Ratka Čolić.

Sastavni deo nagrade je bila i promocija projektne ideje u formi intervjua i prezentacije 23.februara 2020. u emisiji Radio Beograda 2 ”Čekajući vetar”.  Link ka audio zapisu http://www.rts.rs/page/radio/sr/story/24/radio-beograd-2/3861657/ako-ne-umes-da-pravis—ne-kvari-ono-sto-postoji.html  Razgovor sa ekipama pobednicima je između 15-og i 40-og minuta snimka, a izlaganje naših studenata je između 28:30 i 40:00.

IMG_20200228_105534531

Prezentovanje projekta u Sekretarijatu za zaštitu životne sredine, 28.2.2020.godine

Takođe, studenti su 28.februara 2020.godine prezentovali svoj projekat sekretaru Sekretarijata za zaštitu životne sredine Gradske uprave Grada Beograda, Ivani Vilotijević. Cilj projekta je da se efekti toplotnog ostrva smanje podsticanjem prenamene braunfild lokacija u Beogradu kroz korišćenje zelene infrastrukture u njihovoj obnovi i stvaranje novih aktivnosti i sadržaja kojim bi se podstakla kreativna industrija. Projekat podrazumeva formiranje GIS platforme i otvorene baze podataka o braunfild lokacijama. Sekretarijat je voljan da podrži studentski projekat odnosno da pruži logistiku koja je potrebna za realizaciju projekta. Studenti će dalje raditi uz mentorsku podršku nastavnika i predstavnika Sekretarijata.

IMG_20200228_100552275