Тим студената Архитектонског факултета, који је освојио прву награду на Climathon хакатону 9.фебруара 2020.године, добио је прилику да реализује пројекат. За решавање изазова “Урбана топлотна острва” студентски тим (КЛ)ИМА НАДЕ, у саставу Драгомир Ристановић, Милица Бојановић, Антоније Ћатић и Алекса Бекић са МИУ и МАСА је освојио прву награду. Ментори са Архитектонског факултета су наставници: ван.проф др Ксенија Лаловић и доцент др Ратка Чолић.

Саставни део награде је била и промоција пројектне идеје у форми интервјуа и презентације 23.фебруара 2020. у емисији Радио Београда 2 ”Чекајући ветар”.  Линк ка аудио запису http://www.rts.rs/page/radio/sr/story/24/radio-beograd-2/3861657/ako-ne-umes-da-pravis—ne-kvari-ono-sto-postoji.html  Разговор са екипама победницима је између 15-ог и 40-ог минута снимка, а излагање наших студената је између 28:30 и 40:00.

IMG_20200228_105534531

Презентовање пројекта у Секретаријату за заштиту животне средине, 28.2.2020.године

Такође, студенти су 28.фебруара 2020.године презентовали свој пројекат секретару Секретаријата за заштиту животне средине Градске управе Града Београда, Ивани Вилотијевић. Циљ пројекта је да се ефекти топлотног острва смање подстицањем пренамене браунфилд локација у Београду кроз коришћење зелене инфраструктуре у њиховој обнови и стварање нових активности и садржаја којим би се подстакла креативна индустрија. Пројекат подразумева формирање ГИС платформе и отворене базе података о браунфилд локацијама. Секретаријат је вољан да подржи студентски пројекат односно да пружи логистику која је потребна за реализацију пројекта. Студенти ће даље радити уз менторску подршку наставника и представника Секретаријата.

IMG_20200228_100552275