Одржано предавање о обједињеној процедури у електронском издавању грађевинских дозвола

2016_Elektronsko-izdavanje-gradjevinske-dozvole

У оквиру наставе на изборном предмету Истраживање локације, на првој години Мастер академских студија Архитектура, у јесењем семестру школске 2016/17, одржано је предавање: „Предности и изазови система за електронско издавање грађевинских дозвола и заштита од пожара у обједињеној процедури“. Предавање је одржано у четвртак, 27. октобра 2016. године у Свечаној сали АФ, као део циклуса предавања.

Предавачи:
Даринка Ђуран, в.д. помоћник министра у Министарству грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре и
Раде Милошевић, начелник одељења за ванредне ситуације за Град Београд

Абстракт предавања:
Представљање система за електронско издавање грађевинских дозвола чија је примена отпочела 01. јануара 2016. године, начин функционисања система, предности и мане и будућа очекивања. Студенти ће имати прилику да се упознају са основним функционалностима система за електронско издавање, начином подношења захтева, подношења техничке документације као и улогом свих корисника у систему. Реформа издавања грађевинских дозвола је пример једне од реформи која је заживела у Србији и омогућила да Србија оствари велики напредак у издавању грађевинских дозвола.Такође, тема предавања је заштита од пожара у обједињеној процедури и указивање на значај сарадње свих учесника у имплементацији дате реформе. Биће представљени и планови измене подзаконских аката из области протипожарних сагласности у циљу усклађивања са Законом о планирању и изградњи.