Пројект “DANUrB”: прва DANUrB национална радионица у Ђердапу – 30. новембар 2018.

Тим факултета у Лепенском Виру

Interreg_DANUrB_logo

Пројект: DANUrB – DANube Urban Brand / Дунав као урбани бренд

Двадесет студената I године Мастер академских студија Интегрални урбанизам 2018/19 и и наставно особље са предмета МАСИУ-11030 Савремени урбанистички концепти на Архитектонском факултету у Београду учествовали су 30. новембра 2018. године на првој DANUrB националној студентској радионици у Ђердапу.

Ово је био једнодневни теренски рад и састанак. Сви учесници из Београда су посетили неколико важних места у Ђердапу и сусрели се са локалним стејкхолдерима, са којима су започели последњу фазу DANUrB истраживања у вези пројектне стратегије.

Током ове радионице, студенти и њихови ментори са факултета су посетили град Голубац, Голубачку тврђаву, “Лепенски вир” археолошки локалитет и музеј и Доњи Милановац. Стручна дискусија између студената и локалних стејкхолдера је вођена у Голупцу.

Руководиоци предмета:
др Ева Ваништа Лазаревић ред. проф, др Александра Ђукић ван. проф;

Сарадници:
арх. Бранислав Антонић, асистент и Милица Цветановић, сарадник.

Фотографије су направили студенти и сарадници факултета: Милица Цветановић, Марија Радојевић и Лука Крзнарић.

DANUrB_01-Tim-fakulteta-na-keju-u-Golupcu

Тим факултета на кеју у Голупцу

DANUrB_02-Radionica-u-izložbenoj-sali-Golubacke-tvrdjave

Радионица у изложбеној сали Голубачке тврђаве

DANUrB_03-Tim-fakulteta-ispred-Golubacke-tvrdjave

Тим факултета испред Голубачке тврђаве

DANUrB_04-Strucni-obilazak-Golubacke-tvrdjave-u-obnovi

Стручни обилазак Голубачке тврђаве у обнови

DANUrB_05-Strucni-obilazak-Lepenskog-vira

Стручни обилазак Лепенског вира

DANUrB_06-Studenti--se-upoznaju-sa-digitalizacijom-nasledja-Lepenskog-Vira

Студенти се упознају са дигитализацијом наслеђа Лепенског вира

Повезани текстови:
Тим DANUrB пројекта Архитектонског факултета у Београду је добитник награде за најбољи прекогранични пројекат у области културе и културног наслеђа у Србији
Пројект “DANUrB”: Изложба “Јачање културног идентитета на подручју Дунава” – Центар за културу Смедерево
Пројект “DANUrB”: друга национална радионица, у Смедереву, 29. мај 2018.
Пројект “DANUrB”: Радионица у Новом Саду, Бачкој Паланци и Илоку, 06-09. мај 2018.
Пројект “DANUrB”: Прва национална DANUrB радионица у Смедереву, 26. фебруар 2018.
Пројект “DANUrB”: Извештај са радионице у Голупцу, 15-17. октобар 2017.
Пројект “DANUrB”: радионица у Голупцу (15. – 17.10.2017.)
Пројект “DANUrB”: Извештај са истраживачког састанка и студентске радионице (28-30. јун 2017, Штурово–Острогон)
Извештај са радионице: DANUrB пројекат – Стратегије одрживог развоја за Подунавље, (06-10.03.2017, Кремс)
Пројект: DANUrB – DANube Urban Brand / Дунав као урбани бренд
Пројект “Learning Economies”: Радионица са стејкхолдерима на Архитектонском факултету у Београду, 2017.