Званична селекција награђених (16) радова | The RIBA President’s Medals Student Awards 2016

RIBA-logo-validation_800x250

Архитектонски факултет у Београду и Краљевски институт британских архитеката – RIBA представљају изложбу:

The RIBA President’s Medals Student Awards 2016

Мај – Септембар 2017.
Галерија АУЛА, Архитектонски факултет у Београду

The President’s Medals Student Awards 2016 изложба представља најбоље пројекте и дисертације студената из целог света за 2016. годину, по мишљењу стручног жирија RIBA института. Ова признања се сматрају најпрестижнијим светским наградама у архитектонском образовању.

На конкурсу за 2016. годину је учествовало 275 учесника из 87 школа архитектуре из целог света, а пројекти су жирирани од стране независног панела међународних стручњака, укључујући архитекте, професоре, дизајнере и уметнике.

Изложба је отворена у Галерији АУЛА Архитектонског факултета до септембра 2017. године.

Повезани текстови:
Награде: The RIBA President’s Medals Student Awards 2016
Изложба: The RIBA President’s Medals Student Awards 2015
Награде: The RIBA President’s Medals Student Awards 2015
Награде: The RIBA President’s Medals Student Awards 2014
Потврђен статус кандидата RIBA акредитованог студијског програма

Овогодишња званична селекција “The President’s Medals Student Awards 2016“ обухватила је и три рада студента нашег факултета: у селекцији Бронзане медаље Никола Бишевац / пројекат „The Cloud_Collective Housing on the Margins of the City“ / ментори проф. Владимир Лојаница и асистент Маја Драгишић, а у селекцији Сребрне медаље Ивана Петровић / пројекат „Con(front)a(c)tion – Square of Silence“ / ментор проф. Иван Рашковић и Дамјана Лојаничић / пројекат „Matrix Of Discontinuity: Identity Of The City On The Coastal Region“ / ментор проф. Борислав Петровић.

Опширније о награђеним радовима можете прочитати у нашој претходној вести:
Награде: The RIBA President’s Medals Student Awards 2016

PM2016_cover

О награди

Награда The RIBA President’s Medals Student Awards, коју додељује Краљевски институт британских архитеката – RIBA, сматра се најпрестижнијом светском наградом за архитектонско образовање.

Први пут је додељена још давне 1836. године за есеј о архитектури, да би од 1855. године почела да се додељује и награда за најбољи архитектонски дизајн студената завршне године архитектуре.

Ово је најстарија награда коју додељује институт RIBA. Од самог почетка, сврха ове награде је да се евалуира и промовише изузетност током студија архитектуре као и да награди таленат и охрабри дебату о архитектури широм света.

Сваке године RIBA позива око 300 факултета архитектуре из 65 земаља да номинују најбоље дизајнерске пројекте и дисертације својих студената. Председник RIBA института проглашава добитнике и уручује награде сваког децембра на завршној годишњој церемонији, која се одржава у седишту RIBA института у Лондону.

Жирирање радова у конкуренцији за Сребрну и Бронзану RIBA медаљу, 2016 | Видео © RIBA

PM2016_Nikola-Bisevac

У селекцији Бронзане медаље: Никола Бишевац / пројекат „The Cloud_Collective Housing on the Margins of the City“ / ментори проф. Владимир Лојаница и асистент Маја Драгишић | Званична селекција The RIBA President’s Medals Student Awards 2016

PM2016_Ivana-Petrovic