Награде 25. Међународног Салона урбанизма у Сремској Митровици

Maketa-pesacke-zone-Novog-Sada_Bojan-Tepavcevic-i-Dejan-Mitov

Велика награда 25. Међународног Салона урбанизма: др Бојан Тепавчевић, асс. Дејан Митов, студенти са Департмана за архитектуру и урбанизам Факултета техничких наука Универзитета у Новом Саду, предмет Макетарство – Макета пешачке зоне Града Новог Сада | Фото © Дејан Митов

Јубиларни 25. Међународни Салон урбанизма одржан је од 08. до 12. новембра 2016. године у Сремској Митровици. Салон је имао ревијални део – изложбу којом су обележени јубилеји 50 година урбанистичке струке у Сремској Митровици и 50 година Удружења урбаниста Војводине.

Салон урбанизма је традиционална годишња манифестација Удружења урбаниста Србије која представља смотру најзначајнијих, актуелних остварења у области просторног и урбанистичког планирања, урбанистичког пројектовања и реализација. Целокупна или делимична поставка Салона презентује се у градовима покровитељима и другим градовима у земљи и иностранству.

Повезани текстови:
Конкурс за учешће: 25. Међународни Салон урбанизма у Сремској Митровици (08-12. новембар 2016)
Годишње награде Привредне коморе Београда 2015/16. освојили су аутори са Архитектонског факултета
Публикација: Одржи град: дизајн и одрживи развој за паметније и еколошки здраве заједнице
Награде 38. Салона архитектуре 2016.

Избoр студeнтских рaдoвa извршен јe нa “Излoжби студeнтских рaдoвa”, кoja сe oдржaвa нa Департману за архитектуру Факултета техничких наука у Новом Саду, у пeриoду oд 17. до 22. oктoбрa 2016. гoдинe, a нajбoљи рaдoви су изложени нa Сaлoну урбaнизмa.

Награде Салона су: Велика награда Салона и Награде за најбоље радове у категоријама.

Велика награда 25. Међународног Салона урбанизма:

Maketa-pesacke-zone-Novog-Sada_Bojan-Tepavcevic-i-Dejan-Mitov_01

Међу награђеним радовима налази се и неколико радова аутора са нашег факултета:

Категорија 8 – III награда: Интегрална стратегија туристичке валоризације НП Скадарско jезеро – др Татјана Мрђеновић, дипл.инж.арх. (аутор и руководилац); Стефан Крел, туризмолог; др Соња Радовић-Јеловац, дипл.инж.арх.
2016_25-Salon-urbanizma_Kat-08_III-nagrada

Категорија 13. Публикације – II награда: Одржи град: дизајн и одрживи развој за паметније и еколошки здраве заједнице – др Татјана Мрђеновић, ванр.проф. др Александра Ђукић и група аутора
2016_25-Salon-urbanizma_Kat-13_II-nagrada

Категорија 13. Публикације – III награда: Град – форме и процеси – ванр.проф. др Александра Ступар
2016_25-Salon-urbanizma_Kat-13_III-nagrada

Категорија 14. Студентски радови – признање: Природа у граду – град у природи /културни центар, зелено ткиво/ – Анђелина Броћић инг.арх, Ментор: Јелена Марић, дипл.инг.арх.
2016_25-Salon-urbanizma_Kat-14_priznanje

Овде можете погледати списак свих награђених радова:

Извештај жирија 25. Међународног Салона урбанизма