Maketa-pesacke-zone-Novog-Sada_Bojan-Tepavcevic-i-Dejan-Mitov

Velika nagrada 25. Međunarodnog Salona urbanizma: dr Bojan Tepavčević, ass. Dejan Mitov, studenti sa Departmana za arhitekturu i urbanizam Fakulteta tehničkih nauka Univerziteta u Novom Sadu, predmet Maketarstvo – Maketa pešačke zone Grada Novog Sada | Foto © Dejan Mitov

Jubilarni 25. Međunarodni Salon urbanizma održan je od 08. do 12. novembra 2016. godine u Sremskoj Mitrovici. Salon je imao revijalni deo – izložbu kojom su obeleženi jubileji 50 godina urbanističke struke u Sremskoj Mitrovici i 50 godina Udruženja urbanista Vojvodine.

Salon urbanizma je tradicionalna godišnja manifestacija Udruženja urbanista Srbije koja predstavlja smotru najznačajnijih, aktuelnih ostvarenja u oblasti prostornog i urbanističkog planiranja, urbanističkog projektovanja i realizacija. Celokupna ili delimična postavka Salona prezentuje se u gradovima pokroviteljima i drugim gradovima u zemlji i inostranstvu.

Povezani tekstovi:
Konkurs za učešće: 25. Međunarodni Salon urbanizma u Sremskoj Mitrovici (08-12. novembar 2016)
Godišnje nagrade Privredne komore Beograda 2015/16. osvojili su autori sa Arhitektonskog fakulteta
Publikacija: Održi grad: dizajn i održivi razvoj za pametnije i ekološki zdrave zajednice
Nagrade 38. Salona arhitekture 2016.

Izbor studentskih radova izvršen je na “Izložbi studentskih radova”, koja se održava na Departmanu za arhitekturu Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu, u periodu od 17. do 22. oktobra 2016. godine, a najbolji radovi su izloženi na Salonu urbanizma.

Nagrade Salona su: Velika nagrada Salona i Nagrade za najbolje radove u kategorijama.

Velika nagrada 25. Međunarodnog Salona urbanizma:

Maketa-pesacke-zone-Novog-Sada_Bojan-Tepavcevic-i-Dejan-Mitov_01

Među nagrađenim radovima nalazi se i nekoliko radova autora sa našeg fakulteta:

Kategorija 8 – III nagrada: Integralna strategija turističke valorizacije NP Skadarsko jezero – dr Tatjana Mrđenović, dipl.inž.arh. (autor i rukovodilac); Stefan Krel, turizmolog; dr Sonja Radović-Jelovac, dipl.inž.arh.
2016_25-Salon-urbanizma_Kat-08_III-nagrada

Kategorija 13. Publikacije – II nagrada: Održi grad: dizajn i održivi razvoj za pametnije i ekološki zdrave zajednice – dr Tatjana Mrđenović, vanr.prof. dr Aleksandra Đukić i grupa autora
2016_25-Salon-urbanizma_Kat-13_II-nagrada

Kategorija 13. Publikacije – III nagrada: Grad – forme i procesi – vanr.prof. dr Aleksandra Stupar
2016_25-Salon-urbanizma_Kat-13_III-nagrada

Kategorija 14. Studentski radovi – priznanje: Priroda u gradu – grad u prirodi /kulturni centar, zeleno tkivo/ – Anđelina Broćić ing.arh, Mentor: Jelena Marić, dipl.ing.arh.
2016_25-Salon-urbanizma_Kat-14_priznanje

Ovde možete pogledati spisak svih nagrađenih radova:

Izveštaj žirija 25. Međunarodnog Salona urbanizma