Летња школа: Одговорно обнављање зграда културне баштине као основа одрживог и висококвалитетног живота

University-Ljubljana-visualhunt

Прва летња школа одрживог наслеђа Универзитета у Љубљани под називом Одговорно обнављање зграда културне баштине као основа одрживог и висококвалитетног живота одржаће се између 21. и 24. јуна 2021. године, у заједничкој организацији Интердисциплинарног и међуфакултетског института Универзитета у Љубљани и ИЦОМОС Словенија, под покровитељством Словеначке националне комисије за УНЕСКО.

Тема је фокусирана на тренутну праксу побољшања енергетских перформанси стамбених зграда 19. и 20. века, која представља важан потенцијал одрживог развоја као и могућности ефикасне примене циркуларне економије у пракси. Како су у многим случајевима ове зграде важан део архитектонског наслеђа, фокус ће нам бити на питањима како сачувати вредности овог наслеђа и како у њих увести квалитете савременог живљења. Реновирање мора бити свеобухватно, а не само да укључује додавање термоизолованих коверти. Да бисмо постигли циљеве одрживог развоја, стварајући на тај начин бољи живот за све, Ово укључује успостављање свеобухватних решења и окупљање свих заинтересованих страна.
Летња школа ће укључивати разговоре реномираних међународних и словеначких стручњака.

Ова летња школа намењена је студентима, као и свима који се у пракси суочавају са проблемима о којима је реч: стручњацима за заштиту наслеђа и побољшање енергетских перформанси, власницима станова и разним доносиоцима одлука у Словенији и шире.

Језик летње школе биће енглески, радионице ће се одржавати и на словеначком.

За своје учешће у летњој школи, студенти уписани на мастер студијски програм биће награђени са 3 ЕСПБ.

Сви учесници ће добити Потврду о учешћу по завршетку летње школе.

Рок за пријаву је 15. мај 2021.

Више информација о летњој школи и програму: http://www.fa.uni-lj.si/default.asp?id=3125

Образац пријаве: http://www.fa.uni-lj.si/filelib/obvestila/2021/poletna_sola_en_mar_2021_application.pdf

Додатне информације: trajnostna.dediscina@fa-uni-lj.si