Студенти презентовали Стратегију интегралног урбаног развоја “Омладинска станица” у Општини Палилула

Радионица – Дефинисање визије и циљева развоја (сала 254)

Презентација

Opstina_Palilula_logo

Предмет:
МАСА-12040-09 (ИАСА-48040-09) МАСИУ-12050-09: Стратегија интегралног урбаног развоја 2017/18

Наставник:
др Ратка Чолић, доцент

Студенти четврте године ИАСА презентовали Стратегију интегралног урбаног развоја “Омладинска станица” у Општини Палилула у Београду

У оквиру изборног предмета Стратегија интегралног урбаног развоја, који води доцент др Ратка Чолић, студенти четврте године Интегрисаних академских студија (ИАСА) су имали прилике да се упознају са савременом праксом европског планирања. На крају семестра презентовали су свој завршни рад Ана Шабановић, Марија Стевић, Славиша Бераћ и Ненад Ђорђевић у Општини Палилула, на чијој територији је планирана интервенција Стратегијом интегралног урбаног развоја “Омладинска станица”.

Стратегија се састоји из детаљне анализе локације и планске документације, визије, циљева и мера за анализирано подручје – напуштено постројење фабрике аутомобила “Застава” и дела приобаља Аде Хује. Такође, студенти су предвидели и потенцијалне изворе финансирања и извршили мониторинг и евалуацију у складу са предвиђеним мерама за унапређење предметних локација. Главна идеја рада је била формирање простора за младе “Омладинске станице” која би подстакла професионалну оријентацију и запошљавање младих.

Strategija_integralnog_urbanog_razvoja_Omladinska-stanica_02

Радионица – Дефинисање потреба

Strategija_integralnog_urbanog_razvoja_Omladinska-stanica_P1_Mini

Strategija_integralnog_urbanog_razvoja_Omladinska-stanica_P2_Mini

Стратегија интегралног урбаног развоја “Омладинска станица”

Рад је презентован 30.јуна 2018. године у Oпштини Палилула представницима шефа кабинета председника Oпштине Палилула, Ђорђа Алексића и његовим сарадницима, који су изразили велико интересовање и задовољство што су угостили студенте. Након презентације, г. Алексић је указао на могуће препреке за реализацију стратегије и дао смернице за даље кораке. Такође, понудио је своју помоћ за добијање информација о одређеним питањима везаним за развој Браунфилд локације.

Брошура Стратегије интегралног урбаног развоја “Омладинска станица”

Овогодишње искуство на пројекту Стратегије је једно у низу напора које Архитектонски факултет у Београду подстиче кроз партнерство са локалним заједницама и различитим институцијама како би приближио наставу савременој проблематици управљања урбаним развојем.

Повезани текстови:
Студенти презентовали стратегију интегралног урбаног развоја у Регионалној развојној агенцији Златибор
Презентација у Скупштини града Смедерева: Стратегија интегралног урбаног развоја градског приобалног појаса Смедерева
Радионица са експертима у оквиру израде мастер пројеката на студијском програму Интегрални урбанизам – 2016/17
Одржане изложба и презентација завршних радова студената Мастер академских студија Интегрални урбанизам у Панчеву
Курсеви МАСУ М4.2. – Мастер теза и МАСУ М4.3. – Мастер пројекат: Радионице 1 и 2 – 2015/16
Публикација: Инструменти управљања интегралним урбаним развојем на примеру града Панчева: каталог изложбе завршних радова генерације студената 2014/2015