Riach-Architects_Hersey-02

Riach Architects – Hersey Manor, Warickshire, Оксфорд | Илустрација © Riach Architects

Част нам је да Вас позовемо на предавање ‘Oxford and some recent conservation projects’, које ће одржати проф. др Олга Витале Самјуелс (Olga Vitale Samuels) на Архитектонском факултету Универзитета у Београду у уторак, 09. маја 2017. године у 11.00 часова у Свечаној сали (сала 200).

Она ће на Мастер академским студијама из области Архитектуре, студентима прве године који похађају изборни предмет Историја и теорија 2 – Савремени принципи очувања градитељског наслеђа, којим руководи проф. др Мирјана Ротер Благојевић, одржати предавање везано за досадашње приступе очувању градитељског наслеђа Оксфорда.

Повезани  текстови:
Предавање: Ајвор Самјуелс (Ivor Samuels)
Предавање: ”Легендарни пројекат – Архитектура, градови и капиталистичка глобализација” – проф. Лезли Склер (Leslie Sklair)
Трибина: Сусрет са финским архитектима – Parviainen Arkkitehdit Oy Ltd
Предавање: ”Права архитектура. Истражујући радове Џона Лаутнера” – Јан-Ричард Кикерт (Jan-Richard Kikkert)
Предавање: ”Разматрајући стратегију засновану на чињеницама у урбаном контексту” – Хенри Флечер (Henry Fletcher)

Olga-Vitale-Samuels

Olga Vitale Samuels

Проф. др Олга Витале Самјуелс (Olga Vitale Samuels), архитекта конзерватор, докторирала је 1961. у Италији, на Миланској политехници (Dottore in Architettura, Politecnico of Milan); похађала је у Великој Британији на Department of Architecture – Heriot Watt University у Единбургу последипломски курс Architectural Conservation (1976-1977). одбранивши магистарски рад A case for rehabilitation: Sutherland St. Haymarket, Edinburgh.

У својој богатој професионалној каријери, радила је као предавач на Oxford Brookes University (OBU), School of Architecture, област: History and Theory of Architecture и Italian Renaissance Architecture (1985-2001); и на Oxford University Depаrtment of Continuing Education – на курсевима Italian Architecture и Contemporary Oxford Architecture (2003-2014). Поред тога као гостујући професор предавала је на Schools of Architecture, у Honfleur (Normandy), Француска (1990); на Ciung-li Christian University, на Тајвану (2014); на курсу Conservation, на Polytechnic University у Кракову, Пољска (2015).

Riach-Architects_Hersey-01
Riach-Architects_Hersey-03

Riach Architects – Hersey Manor, Warickshire, Оксфорд | Илустрације © Riach Architects

Као истраживач из области заштите градитељског налеђа и архитекта конзерватор радила је (са I.Samuels и K.Kropf), на припреми Conservation and New Build Manual (POS) за Asnieres sur Oise, Француска (1991); на пројекту Environmental Strategies за Bentham and Kington, Civic Trust Regeneration Project (1994); у Оксфорду на пројекту Headington Quarry’s Conservation Area (1994-2013).

Превела је на енеглески језик књигу Philippe Panerai, Jean Castex & Jean-Charles Depaule URBAN FORMS – THE DEATH AND LIFE OF THE URBAN BLOCK, english edition and additional material by Ivor Samuels (Elsevier & Architectural Press, 2005).

Riach-Architects_The-Old-Rectory_01

Riach Architects – The Old Rectory, Noke, Оксфорд | Фото © Riach Architects