Riach-Architects_Hersey-02

Riach Architects – Hersey Manor, Warickshire, Oksford | Ilustracija © Riach Architects

Čast nam je da Vas pozovemo na predavanje ‘Oxford and some recent conservation projects’, koje će održati prof. dr Olga Vitale Samjuels (Olga Vitale Samuels) na Arhitektonskom fakultetu Univerziteta u Beogradu u utorak, 09. maja 2017. godine u 11.00 časova u Svečanoj sali (sala 200).

Ona će na Master akademskim studijama iz oblasti Arhitekture, studentima prve godine koji pohađaju izborni predmet Istorija i teorija 2 – Savremeni principi očuvanja graditeljskog nasleđa, kojim rukovodi prof. dr Mirjana Roter Blagojević, održati predavanje vezano za dosadašnje pristupe očuvanju graditeljskog nasleđa Oksforda.

Povezani  tekstovi:
Predavanje: Ajvor Samjuels (Ivor Samuels)
Predavanje: ”Legendarni projekat – Arhitektura, gradovi i kapitalistička globalizacija” – prof. Lezli Skler (Leslie Sklair)
Tribina: Susret sa finskim arhitektima – Parviainen Arkkitehdit Oy Ltd
Predavanje: ”Prava arhitektura. Istražujući radove Džona Lautnera” – Jan-Ričard Kikert (Jan-Richard Kikkert)
Predavanje: ”Razmatrajući strategiju zasnovanu na činjenicama u urbanom kontekstu” – Henri Flečer (Henry Fletcher)

Olga-Vitale-Samuels

Olga Vitale Samuels

Prof. dr Olga Vitale Samjuels (Olga Vitale Samuels), arhitekta konzervator, doktorirala je 1961. u Italiji, na Milanskoj politehnici (Dottore in Architettura, Politecnico of Milan); pohađala je u Velikoj Britaniji na Department of Architecture – Heriot Watt University u Edinburgu poslediplomski kurs Architectural Conservation (1976-1977). odbranivši magistarski rad A case for rehabilitation: Sutherland St. Haymarket, Edinburgh.

U svojoj bogatoj profesionalnoj karijeri, radila je kao predavač na Oxford Brookes University (OBU), School of Architecture, oblast: History and Theory of Architecture i Italian Renaissance Architecture (1985-2001); i na Oxford University Department of Continuing Education – na kursevima Italian Architecture i Contemporary Oxford Architecture (2003-2014). Pored toga kao gostujući profesor predavala je na Schools of Architecture, u Honfleur (Normandy), Francuska (1990); na Ciung-li Christian University, na Tajvanu (2014); na kursu Conservation, na Polytechnic University u Krakovu, Poljska (2015).

Riach-Architects_Hersey-01
Riach-Architects_Hersey-03

Riach Architects – Hersey Manor, Warickshire, Oksford | Ilustracije © Riach Architects

Kao istraživač iz oblasti zaštite graditeljskog naleđa i arhitekta konzervator radila je (sa I.Samuels i K.Kropf), na pripremi Conservation and New Build Manual (POS) za Asnieres sur Oise, Francuska (1991); na projektu Environmental Strategies za Bentham and Kington, Civic Trust Regeneration Project (1994); u Oksfordu na projektu Headington Quarry’s Conservation Area (1994-2013).

Prevela je na enegleski jezik knjigu Philippe Panerai, Jean Castex & Jean-Charles Depaule URBAN FORMS – THE DEATH AND LIFE OF THE URBAN BLOCK, english edition and additional material by Ivor Samuels (Elsevier & Architectural Press, 2005).

Riach-Architects_The-Old-Rectory_01

Riach Architects – The Old Rectory, Noke, Oksford | Foto © Riach Architects