Изложба студентских радова: ОД КЛАСИЦИЗМА ДО СЕЦЕСИЈЕ – Образовне установе

Od-klasicizma-do-secesije_plakat_o

Изложба

Позивамо Вас на отварање изложбе радова студената I године Мастер студија 2013/14. поводом дана Европске културне баштине 2014. године:

ОД КЛАСИЦИЗМА ДО СЕЦЕСИЈЕ
Образовне установе

Свечана сала (200) Универзитета у Београду – Архитектонског факултета, понедељак 15. септембар 2014. у 11 часова. Изложба ће бити отворена од 15. до 19. септембра 2014. године.

На изложби ће бити презентовани радови студената прве године Мастер академских студија архитектуре, пролећни семестар школске 2013/14. године, са изборног предмета Архитектура у Србији у 19. и 20. веку, руководиоца проф. др Мирјане Ротер Благојевић и сарадника мр асс. Марка Николића.

На изложби ће бити приказани радови који садрже студенске анализе и приказе обликовања најзначајнијих образовних установа Србије у 19. и почетком 20. века – Реалке, Капетан Мишиног здања – Универзитета, Палилулске основне школе, Дома св. Саве, III београдске гимназије на Врачару и Министарства просвете на Теразијама – дела најзначајнијих архитеката тога доба, Франца Јанкеа, Јана Неволе, Јована Илкића, Милана Антоновића, Драгутина Ђорђевића, Душана Живановића и Бранка Таназевића.

Током рада на предмету између Факултета и Завода за заштиту споменика културе града Београда је остварена веома драгоцена сарадња, која је омогућила студентима истраживање доступне илустроване и друге грађе у документацији Завода, уз стручну помоћ запослених.