Od-klasicizma-do-secesije_plakat_o

Izložba

Pozivamo Vas na otvaranje izložbe radova studenata I godine Master studija 2013/14. povodom dana Evropske kulturne baštine 2014. godine:

OD KLASICIZMA DO SECESIJE
Obrazovne ustanove

Svečana sala (200) Univerziteta u Beogradu – Arhitektonskog fakulteta, ponedeljak 15. septembar 2014. u 11 časova. Izložba će biti otvorena od 15. do 19. septembra 2014. godine.

Na izložbi će biti prezentovani radovi studenata prve godine Master akademskih studija arhitekture, prolećni semestar školske 2013/14. godine, sa izbornog predmeta Arhitektura u Srbiji u 19. i 20. veku, rukovodioca prof. dr Mirjane Roter Blagojević i saradnika mr ass. Marka Nikolića.

Na izložbi će biti prikazani radovi koji sadrže studenske analize i prikaze oblikovanja najznačajnijih obrazovnih ustanova Srbije u 19. i početkom 20. veka – Realke, Kapetan Mišinog zdanja – Univerziteta, Palilulske osnovne škole, Doma sv. Save, III beogradske gimnazije na Vračaru i Ministarstva prosvete na Terazijama – dela najznačajnijih arhitekata toga doba, Franca Jankea, Jana Nevole, Jovana Ilkića, Milana Antonovića, Dragutina Đorđevića, Dušana Živanovića i Branka Tanazevića.

Tokom rada na predmetu između Fakulteta i Zavoda za zaštitu spomenika kulture grada Beograda je ostvarena veoma dragocena saradnja, koja je omogućila studentima istraživanje dostupne ilustrovane i druge građe u dokumentaciji Zavoda, uz stručnu pomoć zaposlenih.