fotografija 1

ito-logo1

Обавештавамо вас да је Универзитет у Београду за своје студенте добио на располагање једну стипендију јапанске Фондације ИТО (Ito Foundation For International Education Exchange) за школску 2020/2021. годину.

Основни услови за одобравање стипендије су следећи:

1. Кандидат мора бити номинован од стране Универзитета у Београду;
  2. Кандидат мора бити држављанин Републике Србије (што доказује Уверењем о држављанству) који намерава да на наставу на одговарајућој институцију у Јапану као студент или истраживач на последипломском нивоу започне од пролећа или јесени 2020. године. Област истраживања није ограничена;
  3. Кандидат мора имати висок успех на студијама и високе личне квалитете, а такође и потребу за финансијском помоћи;
  4. Кандидат мора по доласку у Јапан као прималац стипендије ИТО фондације присуствовати оријентационом састанку;

* Било би пожељно да кандидат у одређеном степену (”to some degree”) говори и чита јапански, али то није обавезно.

Напомињемо да ће са кандидатима који уђу у ужи избор бити организован разговор, како би кандидати могли добити номинацију Универзитета у Београду.

Пријавни формулар и Предлог садржаја активности у форми коју је одредила ИТО фондација, као и детаљне информације о самој стипендији и осталој неопходној документацији можете наћи на сајту Универзитета у Београду: http://www.bg.ac.rs/sr/saradnja/stipendije-konkursi.php .

Крајњи рок за достављање комплетне конкурсне документације је 25. септембар 2019. године.

Документацију, уз одговарајуће пропратно писмо у коме су наведени контакт подаци кандидата, доставити на адресу: Универзитет у Београду, Студентски трг 1, 11000 Београд.

С обзиром на то да се комплетна конкурсна документација номинованих кандидата шаље у Јапан, неопходно је да она буде преведена на енглески од стране судског тумача.

Пријавни формулар као и детаљне информације о самој стипендији и осталој неопходној документацији можете наћи овде:

Стипендија јапанске Фондације ИТО 2020/21. – детаљне информације

Study proposal