Изложба и дискусија о конкурсним радовима за део Макишког поља у Београду

I награда – ауторски тим: Драган Марчетић, дипл.инж.арх. и Милан Максимовић, дипл.инж.арх, са сарадником Михаилом Пејчиновићем, мастер инж.арх.

UAS-novi-logo

У периоду од 08. до 24. фебруара 2018. године одржава се изложба конкурсних радова отвореног, анкетног, анонимног, једностепеног, урбанистичко–архитектонског конкурса за део Макишког поља ГО Чукарица у Београду. Конкурс је организовао Град Београд – Дирекција за грађевинско земљиште и изградњу Београда, ЈП, у сарадњи са Удружењем архитеката Србије – УАС.

Изложба се одржава у Урбанистичком заводу Београда, ЈУП, сала у приземљу, Палмотићева 30, Београд, сваког радног дана од 09 до 19 часова, суботом од 09 до 15 часова (осим за дане државног празника 15, 16, 17. и 18. фебруар).

Дискусија о радовима одржаће се у четвртак, 22. фебруара 2018. у 16.00 часова.

Повезани текстови:
Урбанистичко-архитектонски конкурс за део Макишког поља
Међународни конкурс: решењe Меморијалног центра у Спомен-подручју Доња Градина
Резултати конкурса компаније Stattwerk за идејно решење балканског еко-центра на Зеленом венцу
Резултати конкурса: Архитектонски конкурс за реконструкцију зграде музеја на археолошком налазишту Медијана
Конкурс: идејно решење Спомен-oбележја погинулим борцима југословенске војске у отаџбини и невиним жртвама II свјетског рата са подручја Требиња
Резултати конкурса: Урбанистичко-архитектонски конкурс за Атлетски центар Љубљана
Урбанистичко – архитектонски конкурс за шире подручје Хиподрома, ГО Чукарица

Поводом одржавања изложбе и дискусије представљамо Вам радове награђене на овом конкурсу (извор: Резултати урбанистичко-архитектонског конкурса дела Макишког поља, ГО Чукарица)

Жири у саставу: Милутин Фолић, дипл.инж.арх, градски урбаниста, као председник жирија, са члановима проф. Небојшом Мињевићем, дипл.инж.арх, Бориславом Петровићем, дипл.инж.арх, Марком Стојчићем, дипл.инж.арх. и мр Ненадом Крчумом, дипл. просторним планером, једногласно је донео следећу одлуку:

I награда

Прва награда, у износу од нето 1.152.000,00 динара, додељена је раду ауторског тима који је радио у саставу:

2017_Makisko-polje_1-2

II награда

Друга награда, у износу од нето 768.000,00 динара, додељена је раду ауторског тима:
Владан Стевовић, м.арх, Зоран Лазовић, дипл.инж.арх, Миодраг Савић, студент друге године основних академских студија, Борис Ивановић, студент друге године основних академских студија и Јелена Јанковић, студент друге године мастер студија.

2017_Makisko-polje_2-3

III награда

Tрећа награда, у износу од нето 384.000,00 динара, додељена je раду aуторског тима који је радио у саставу:
Душан Стојановић, дипл.инж.арх, Павле Стаменовић, дипл.инж.арх, Ксенија Пантовић, дипл.инж.арх са коаутором Миленом Андрић, б.арх. и сарадником Бојаном Јованчевићем, м.арх.

2017_Makisko-polje_3-1

Откупи

Додељена су и још два једнаковредна откупа у износима од по нето 192.000,00 динара. Аутори првог рада награђеног једнаковредним откупом су:
Ивица Николић и Јања Франета, са сарадницима Јованом Петковић и Петром Лазаревићем.

2017_Makisko-polje_O1-1

Аутори другог рада награђеног једнаковредним откупом су:
мр Рајко Корица, дипл.инж.арх, Јелена Марић, дипл.инж.арх, Филип Петровић, дипл.инж.арх, Ивана Корица, и.а, студент мастер студија архитектуре, са сарадницима: Стевом Маријановићем, и.а, студентом мастер студија архитектуре, Вукашином Терзићем, студентом основних студија архитектуре, Марком Јовићем, студентом основних студија архитектуре, Уном Корицом, студентом основних студија архитектуре и консултантима Душаном Николићем, дипл.инж.грађ. и Зораном Степановићем, дипл.инж.арх.

2017_Makisko-polje_O2-1

Подсећања ради, Дирекција за грађевинско земљиште и изградњу Београда је, у сарадњи са Удружењем архитеката Србије, расписала отворени, анкетни, једностепени, урбанистичко-архитектонски конкурс дела Макишког поља у Београду, са циљем дефинисања развојних могућности простора и потeнцијала, преиспитивања и дефинисања садржаја и обухвата јавног простора, преиспитивања простора и са свих других аспеката како би се ова локација, између Савске магистрале, железничке ранжирне станице Београд и Улице Милорада Јовановића, на Чукарици, развила у нову урбану целину. Изабрана решења биће основ за формулисање планског решења и израду урбанистичко – планске документације за предметно подручје.

КАТАЛОГ СВИХ КОНКУРСНИХ РАДОВА