Министар за иновације и технолошки развој посетио Архитектонски факултет

Twist-Box_Ministar_20092017_image_01

Ненада Поповић, министар за иновације и технолошки развој и доц. др Наташа Ћуковић Игњатовић – факултетски саветник и менаџер пројекта Twist Box | Фото: М.Булатовић

SDME Team Serbia 2018_logo

Све информације о пројекту можете погледати на званичној страници пројекта: TWIST BOX

Ненада Поповић, министар за иновације и технолошки развој: „Пустињска кућа“ одличан пример тимског рада и иновативности студената

„Пројекат Twist Box је одличан пример тимског рада и сарадње студената и професора са различитих факултета Београдског универзитета. Овај пројекат је пример иновативности и познавања савремених технологија младих српских студената. Они су показали да имају таленат да пројектују иновативна решења која могу да промене начин живота људи у будућности”, рекао је Ненад Поповић, министар за иновације и технолошки развој.

Он је током посете Архитектонском факултету, у среду 20.09.2017. године, где је разговарао са студентима и менторима иновативног пројекта Twist Box, подсетио да је у овом пројекту учествовало више од 100 студената и професора са Архитектонског, Електротехничког, Машинског, Технолошког и Шумарског факултета, као и Факултета организационих наука у Београду.

„Желимо што више оваквих пројеката, где имамо пример успешног тимског рада шест факултета и сто студената. Они су наши амбасадори науке и примењивог знања“, рекао је Поповић.

Solar-Decathlon-2018_Nemanja-Brzakovic_01
Пројекат мултифункционалног соларног павиљона TWIST BOX

Twist-Box_Ministar_20092017_image_03

Ненада Поповић, министар за иновације и технолошки развој, са Деканом Архитектонског факултета, др Владаном Ђокићем | Фото: М.Булатовић

У оквиру пројекта Twist Box тим студената и њихових ментора осмислио је и пројектовао иновативно решење „Соларне куће” које се пласирало у финале престижног такмичења „Solar Decathlon Middle East” које ће следеће године бити одржано у Дубаију.

Министар Поповић је као важну чињеницу напоменуо да ће сви павиљони са овог такмичења, као и „Соларна кућа“ коју су пројектовали студенти Београдског универзитета, бити изложени и током светске изложбе „Expo 2020“ која се 2020. године одржава такође у Дубаију.

„Зато позивам представнике приватног сектора да подрже овај пројекат, јер је то одлична прилика за њихову промоцију на тржишту Блиског истока”, нагласио је Поповић. Он је позвао компаније у Србији да се повежу са факултетима, институтима и научно-истраживачким организацијама, јер је то, према његовим речима, прилика да унапреде своје пословање.

„Јачање везе између науке и привреде је веома важно и за те компаније и за читаву државу. Кроз увођење иновација и нових технологија у пословање приватног сектора, Србија подиже своју међународну конкурентност и тиме ствара услове за ново запошљавање младих у високотехнолошким секторима”, закључио је Поповић.

(Саопштење кабинета Ненада Поповића, министра за иновације и технолошки развој)

Twist-Box_Ministar_20092017_odabrano---9-of-10

Twist-Box_Ministar_20092017_image_02

Twist-Box_Ministar_20092017