Стипендија јапанске Фондације ИТО за школску 2015/16 (мастер студијe)

Стипендија јапанске Фондације ИТО

Обавештавамо вас да је Универзитет у Београду за своје студенте добио на располагање једну стипендију јапанске Фондације ИТО за школску 2015/2016. годину (мастер студијe). Основни услови за одобравање стипендије су следећи:

1. Кандидат мора бити номинован од стране Универзитета у Београду;
  2. Кандидат мора бити држављанин Републике Србије (што доказује Уверењем о држављанству) који намерава да на наставу на одговарајућој институцију у Јапану као студент или истраживач на последипломском нивоу започне од јесени 2015. године. Област истраживања није ограничена;
  3. Кандидат мора имати висок успех на студијама и високе личне квалитете, а такође и потребу за финансијском помоћи;
  4. Кандидат мора по доласку у Јапан као прималац стипендије ИТО фондације присуствовати оријентационом састанку;

* Било би пожељно да кандидат у одређеном степену (”to some degree”) говори и чита јапански, али то није обавезно.

Напомињемо да ће са кандидатима који уђу у ужи избор бити организован разговор, како би кандидати могли добити номинацију Универзитета у Београду.

Пријавни формулар као и детаљне информације о самој стипендији и осталој неопходној документацији можете наћи овде:

Application Form for the 2015 ITO Scholarship Awards Guideline for the 2015 ITO Scholarship Awards

Крајњи рок за достављање комплетне конкурсне документације је 19. септембар 2014. године.

Документацију, уз одговарајуће пропратно писмо у коме су наведени контакт подаци кандидата, доставити на адресу: Универзитет у Београду, Студентски трг 1, 11000 Београд.

С обзиром да се сва документација шаље у Јапан, неопходно је да она буде преведена на енглески од стране судског тумача.