Ерасмус БИП програм: Сарадња између Универзитета у Београду и Bauhaus – Universitat Weimar – Летња школа у Вајмару

Screenshot 2023-11-23 at 08.40.03

Универзитет у Београду позива студенте Архитектонског факултета да уцествују у програмима размене студената финансиране од стране Ерасмус БИП програма.

Ове године Универзитет у Вајмару уцествује у програмима размене нудећи 8 радионица у оквиру летње сколе у пролећном семестру 2024. године.

Позив је отворен за студенте прве године мастер студија, свих Мастер програма и студенте цетврте године ИАСА програма.

У понуди је осам курсева Летње школе:

Humans in the city: stories behind faces.
Virtual Reconstruction of Architectural Heritage: Preserving the Past in the Digital Age
Opening the archive: hidden narratives of artefacts reinterpreted creatively
Multiple Mobilities. Intercultural and Decolonial Perspectives on Travel
Grey energy matter
Spatial Narratives
Augmented Futures: The split of reality in our post-human era
Material Transactions, Incorporeal Transformations. Cultural Techniques and the Tangle of the Universe

Сви курсеви су интердисциплинарни.

РОК ЗА ДОСТАВЉАЊЕ ПРИЈАВА: Среда, 29.11.2023. године до 14.00 часова

Садржај пријаве:

• Лични подаци (име, презиме, број индекса, студијски програм, број телефона и e-mail)
  • Назив летње школе на коју се пријављујете
  • Портфолио који се састоји од 3 студио пројекта приказна на по једној страни (А4 формат)

Пријаве за Летњу школу слати на адресу springschoolweimar@arh.bg.ac.rs.