prijemni baner ljub

06. ПРИЈЕМНИ ИСПИТ

Кандидати који конкуришу за упис на основне и интегрисане академске студије полажу јединствен Пријемни испит који је класификационог карактера.

Полагањем Пријемног испита Кандидат има право конкурисања само на један или на оба студијска програма.

Пријемни испит се реализује у виду теста, у току једног дана, у једној смени, у трајању од највише три сата.

Тест се састоји из три дела:

• Први део Општа култура усмерена на дисциплину архитектуре са посебним тежиштем ка разумевању и логичком закључивању, на коме Кандидат може стећи од 0 – 24 бодова. Први део теста се решава заокруживањем једног тачног одговора од више понуђених.
  • Други део Логичко закључивање усмерено ка разумевању просторних односа релевантних за студије архитектуре, на коме Кандидат може стећи од 0 – 18 бодова. Други део теста се решава заокруживањем једног тачног одговора од више понуђених.
  • Трећи део Просторно опажање и способност ликовног представљања усмерен ка решавању логичких проблема и замисли путем скице (цртежа), на коме Кандидат може стећи од 0 – 18 бодова. Трећи део теста се решава могућим доцртавањем и слободоручним скицирањем и на основу анализе заокруживањем једног тачног одговора од више понуђених.

Кандидат на тесту може освојити максималних 60 бодова.

Пријемни испит има класификациони карактер.

• Право на рангирање ради уписа стиче Кандидат који је полагао Пријемни испит.

Уколико број Кандидата који су уписали прву годину студија у првом конкурсном року (јун 2022. године) буде мањи од броја прописаног одлуком о броју студената за упис у прву годину студијских програма првог степена Архитектонског факултета, Архитектонски факултет ће најкасније до 17. јула 2022. године објавити број слободних места за други конкурсни рок.

© [2013 - 2018] Универзитет у Београду - Архитектонски Факултет | University of Belgrade - Faculty of Architecture