obavestenje

У организацији Удружења урбаниста Србије и Републичког геодетског завода, а под покровитељством Министарства грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре, Министарства просвете, науке и технолошког развоја и Инжењерске коморе Србије, од 28. до 30. маја 2020. године у Пролом Бањи биће одржана 16. Летња школа урбанизма .

Тема Летње школе урбанизма је Будућност градова и урбанизма.

– Град и урбанизам у контексту светских перспектива и глобалних токова

– Утицај управљачког система (прописи, процедуре, институције) на уређење градских простора и развој урбанизма као дисциплине

– Инвестиционе мапе и процена вредности непокретности

– Практичне и теоријске реакције у српском граду и урбанизму на глобалне климатске промене и недостатак одговарајућих коректива у градској пракси (зелени урбанизам и архитектура, биоелектрична мобилност, биоклиматска енергетика, општа рециклажа…).

Рок за пријаву теме са апстрактом је 20.03.2020. а за слање финалне верзије рада 25.04.2020. године.

Све информације везано за Летњу школу урбанизма могу се добити у Удружењу урбаниста Србије

011/3347-418, 063/8105-864 udruzenjeurb@gmail.com ubanist@eunet.rs