obavestenje

U organizaciji Udruženja urbanista Srbije i Republičkog geodetskog zavoda, a pod pokroviteljstvom Ministarstva građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture, Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja i Inženjerske komore Srbije, od 28. do 30. maja 2020. godine u Prolom Banji biće održana 16. Letnja škola urbanizma .

Tema Letnje škole urbanizma je Budućnost gradova i urbanizma.

– Grad i urbanizam u kontekstu svetskih perspektiva i globalnih tokova

– Uticaj upravljačkog sistema (propisi, procedure, institucije) na uređenje gradskih prostora i razvoj urbanizma kao discipline

– Investicione mape i procena vrednosti nepokretnosti

– Praktične i teorijske reakcije u srpskom gradu i urbanizmu na globalne klimatske promene i nedostatak odgovarajućih korektiva u gradskoj praksi (zeleni urbanizam i arhitektura, bioelektrična mobilnost, bioklimatska energetika, opšta reciklaža…).

Rok za prijavu teme sa apstraktom je 20.03.2020. a za slanje finalne verzije rada 25.04.2020. godine.

Sve informacije vezano za Letnju školu urbanizma mogu se dobiti u Udruženju urbanista Srbije

011/3347-418, 063/8105-864 udruzenjeurb@gmail.com ubanist@eunet.rs