MOE-Scholarship-Exchange-Program

Презентација DBU стипендија биће одржана у понедељак, 28. маја 2018. године у 12.30h на Географском факултету у Библиотеци, на адреси Студентски трг 3/3, на којој заинтересовани кандидати могу да постављају питања о стипендијама, конкурсу и искуствима алумниста.

Немачка фондација за животну средину (Deutsche Bundesstiftung Umwelt – DBU) објављује конкурс за стипендије за праксу или истраживачки боравак у трајању од 6 до 12 месеци у организацијама у Немачкој (универзитети, институти, министарства, невладине организације).

Стипендијама ће бити подржан најшири спектар струка при чему предлог пројекта мора бити у области заштите животне средине, екологије, одрживог развоја, климатских промена или обновљивих извора енергије. Циљна група су млади истраживачи и професионалци – мастер дипломци (услов да је диплома стечена у последње три године или мастер студенти при крају студија или студенти докторских студија), грађани Србије, старости до 30 година, са знањем немачког језика.

Документа потребна за online пријаву на конкурс су: CV, предлог пројекта (до 3 стране са описом проблема, методологијом рада и очекиваним резултатима), копија дипломе, писмо препоруке од универзитетског професора, сертификат или потврда о знању немачког језика било ког нивоа.

Рок за пријаву је 01. август 2018, а почетак стипендије је 01. фебруар 2019. године.

Информације на српском језику: DBU CEE програм стипендија

Детаљне информације о програму стипендија: MOE Scholarship Exchange Program

Више информација на:
DBU Програм стипендија за Србију (Deutsch)
DBU Програм стипендија за Србију (English)

Контакт особа:
др Ана М. Петровић