MOE-Scholarship-Exchange-Program

Prezentacija DBU stipendija biće održana u ponedeljak, 28. maja 2018. godine u 12.30h na Geografskom fakultetu u Biblioteci, na adresi Studentski trg 3/3, na kojoj zainteresovani kandidati mogu da postavljaju pitanja o stipendijama, konkursu i iskustvima alumnista.

Nemačka fondacija za životnu sredinu (Deutsche Bundesstiftung Umwelt – DBU) objavljuje konkurs za stipendije za praksu ili istraživački boravak u trajanju od 6 do 12 meseci u organizacijama u Nemačkoj (univerziteti, instituti, ministarstva, nevladine organizacije).

Stipendijama će biti podržan najširi spektar struka pri čemu predlog projekta mora biti u oblasti zaštite životne sredine, ekologije, održivog razvoja, klimatskih promena ili obnovljivih izvora energije. Ciljna grupa su mladi istraživači i profesionalci – master diplomci (uslov da je diploma stečena u poslednje tri godine ili master studenti pri kraju studija ili studenti doktorskih studija), građani Srbije, starosti do 30 godina, sa znanjem nemačkog jezika.

Dokumenta potrebna za online prijavu na konkurs su: CV, predlog projekta (do 3 strane sa opisom problema, metodologijom rada i očekivanim rezultatima), kopija diplome, pismo preporuke od univerzitetskog profesora, sertifikat ili potvrda o znanju nemačkog jezika bilo kog nivoa.

Rok za prijavu je 01. avgust 2018, a početak stipendije je 01. februar 2019. godine.

Informacije na srpskom jeziku: DBU CEE program stipendija

Detaljne informacije o programu stipendija: MOE Scholarship Exchange Program

Više informacija na:
DBU Program stipendija za Srbiju (Deutsch)
DBU Program stipendija za Srbiju (English)

Kontakt osoba:
dr Ana M. Petrović