Радионица са експертима у оквиру израде мастер пројеката на студијском програму Интегрални урбанизам – 2016/17

Курсеви МАСУ М4.2. – Мастер теза и МАСУ М4.3. – Мастер пројекат | Радионица са експертима

Радионица

Предмети:
Курс МАСУ М4.2. – Мастер теза 2016/17
Курс МАСУ М4.3. – Мастер пројекат 2016/17

Наставници:
др Марија Маруна, ванредни професор
др Данијела Миловановић Родић, доцент
др Ратка Чолић, доцент

На Архитектонском факултету је 14. јуна 2017. године у оквиру предмета Мастер пројекат на студијском програму Интегрални урбанизам одржана радионица студената и ментора са консултантским тимом којег чине експерти из репрезентативних институција за просторни развој у Србији и Града Панчева. Радионица је имала за циљ да студентима омогући проверу њихових концепата решења кроз комуникацију са експертима и успостави интердисциплинарни дијалог у оквиру струке.

Мастер теза (МАСУ М.4.2) и Мастер пројекат (МАСУ М.4.3) за школску 2016/17 годину се раде у сарадњи Архитектонског факултета Универзитета у Београду са Градом Панчевом. Тема овогодишњег Мастер рада (Мастер тезе и Мастер пројекта) је Управљање јавном својином на локалном нивоу. Задатак студената је да кроз креирање иновативних интегралних урбаних пројеката операционализују инструменте управљања јавном својином на сегмент градског подручја. Мастер пројекти су креирани као одговор на проблеме и могућности развоја града Панчева истражених у мастер тези.

Након сажетог представљања својих концепата пројеката, студенти су од консултаната добили рефлексију у виду конструктивне критике, коментара и савета. Као консултанти, на радионици су учествовали:

Анђелија Борзановић, Секретаријат за привреду и економски развој
Наташа Митрески, Дирекције за изградњу и уређење Панчева
Филип Перић, Привредни Савет Града Панчева и Регионална развојна агенција “Јужни Банат”
Ружица Аранђеловић Илић, Стална конференција градова и општина – СКГО
Владимир Зафировић, Стална конференција градова и општина – СКГО
Љиљана Јовановић, Стална конференција градова и општина – СКГО
Вук Ђуровић, Центар за планирање урбаног развоја – ЦЕП

2017_MASIU_M4-2_M4-3_Radionica-sa-ekspertima_02

Процес израде мастер теза је пратила серија предавања експерата:

Дејан Јовановић и Јелена Анкић, Агенција за имовину града Панчева – 01. март 2017. године, Архитектонски факултет Универзитета у Београду
Наташа Митрески и Оливера Драгаш, Дирекција за изградњу и уређење Панчева – 09. март 2017. године, Градска управа Панчева
Ружица Аранђеловић Илић, Милена Радомировић, Владимир Зафировиц и Клара Даниловић, Стална конференција градова и општина – 16. март 2017. године, Стална конференција градова и општина
Harald Müller, шеф GIZ/AMBERO-ICON пројекта „Унапређење управљања земљиштем у Србији“ – 29. март 2017. године, Архитектонски факултет Универзитета у Београду

Повезани текстови:
Одржане изложба и презентација завршних радова студената Мастер академских студија Интегрални урбанизам у Панчеву
Курсеви МАСУ М4.2. – Мастер теза и МАСУ М4.3. – Мастер пројекат: Радионице 1 и 2 – 2015/16
Публикација: Инструменти управљања интегралним урбаним развојем на примеру града Панчева: каталог изложбе завршних радова генерације студената 2014/2015

2017_MASIU_M4-2_M4-3_Radionica-sa-ekspertima_03

Курсеви МАСУ М4.2. – Мастер теза и МАСУ М4.3. – Мастер пројекат | Посета Панчеву

Захваљујемо се граду Панчеву на изузетној подршци коју нам већ другу годину пружа у развоју наставног програма, као и свим учесницима у процесу израде мастер радова на доприносу едукацији нове генерације професионалаца.

Информација о презентацији планске документације града Панчева студентима Архитектонског факултета објављена је и на веб страници Града Панчева. Више информација на:
Одржана презентација планске документације града Панчева студентима Архитектонског факултета

2017_MASIU_M4-2_M4-3_Radionica-sa-ekspertima_04

Курсеви МАСУ М4.2. – Мастер теза и МАСУ М4.3. – Мастер пројекат | Посета СКГО