oikonet_Logo_o

OIKONET – Глобална мултидисциплинарна мрежа за истраживање и учење о становању

Lifelong Learning Programme / ERASMUS NETWORK Пројекат 2013-2016

OIKOnet / OIKODOMOS Мрежа има за циљ стварање online платформе за сарадњу у настави о савременом становању из угла мултидисциплинарности и глобалне перспективе обухватајући вишеструке димензије које утичу на форму становања у савременим друштвима: архитектонске, урбане, окружења, економске, културне и друштвене.

ОИКОнет партнери су универзитети, истраживачке организације, локалне управе, професионалци и друштвене организације из Европе и ван ње. Интеракција различитих заинтересованих страна и дисциплина пружа нова виђења савременог становања и помаже стварању веза између академског и социо-економског миљеа, истраживања и учења и између ЕУ образовног простора и осталих универзитета широм света.

Учесници пројекта су: Aalborg University (Данска), Град Братислава (Словачка), Brandenburg University of Technology (Немачка), Bialystok University (Пољска), Chalmers University of Technology (Шведска), Eötvös Loránd University (Мађарска), Polytechnic University Valencia (Шпанија), University of Chile (Чиле), UN HABITAT, Institute for Housing and Urban Development Studies (Еразмус Универзитет, Холандија), Lisbon University Institute (Португалија), KU Lueven (Белгија), La Salle Architecture Engineering School (Шпанија), Архитектонски факултет, Универзитет у Београду (Србија) и многи други.

Више информација о учесницима и активностима овог пројекта можете пронаћи на официјелној страници http://oikonet.org/

Координатор пројекта на Архитектонском факултету је доц. др Мирјана Деветаковић Радојевић.