Изложба студентских радова: ОД КЛАСИЦИЗМА ДО СЕЦЕСИЈЕ – Јавне грађевине

Изложба

Позивамо Вас на изложбу радова студената II године Мастер студија 2014/15. поводом 50. годишњице оснивања ICOMOS-a и 18. априла – међународног дана споменика и споменичких целина:

ОД КЛАСИЦИЗМА ДО СЕЦЕСИЈЕ
Јавне грађевине

Свечана сала (200) Универзитета у Београду – Архитектонског факултета, од 15. до 22. априла 2015. године.

На изложби ће бити презентовани радови студената друге године Мастер академских студија архитектуре, јесењи семестар шк. 2014/15. године, са изборног предмета ОД КЛАСИЦИЗМА ДО СЕЦЕСИЈЕ – стилске трансформације архитектуре у Србији током 19. и почетком 20. века, руководиоца проф. др Мирјане Ротер Благојевић и сарадника асс. др Марка Николића.

На изложби ће бити приказани радови који садрже студентске анализе и приказе обликовања најзначајнијих јавних грађевина у Београду у 19. и почетком 20. века – Грчка краљица, Прва варошка болница,Стари двор, Министарство правде, Официрски дом, Прва српска опсерваторија, Београдска задруга, Нови двор и Телефонска централа – дела најзначајнијих архитеката тога доба, Јован Францл, Александар Бугарски, Светозар Ивачковић, Јован Илкић, Милорад Рувидић, Димитрије Леко, Андра Стевановић, Никола Несторовић, Стојан Тителбах и Бранко Таназевић.

2015KlasicizamSecesija_o