2. Транснационални састанак пројекта CliCCHE – Erasmus + Методологија и алати

221122-23_Cli-CC.HE_sito_1_1

Erasmus + / CliCCHE пројекат (климатске промене, градови, заједнице и једнакост у здрављу)
У Асцоли Пићену, Италија, 22. и 23. новембра одржан је 2. транснационални састанак пројекта CliCCHE / Erasmus +,  на факултету за архитектуру и дизајн универзитета у Камерину.
CliCCHE / Erasmus + пројекат (Тип акције КА220-HED – Партнерство за сарадњу у високом образовању) који има за циљ да развије и тестира нова искуства неформалне наставе/учења како би се стимулисало учешће студената и повећао њихов допринос регенерацији европских градова, стављајући у центар прилагођавање на климатске промене и здравље становника. Овај пројекат, који координира Факултет за архитектуру и дизајн Универзитета у Kамерину, биће развијен уз допринос и учешће студената, грађана, стручњака и јавне управе. Други транснационални састанак се бавиo изградњом методологије и алата који ће бити имплементирани у оквиру локалних радионица које ће се одржати у градовима Никозија (Кипар), Сан Бенедето дел Тронто (Италија), Лисабон (Португал) и Ваљево (Србија). Методологија ће бити интегрисана у понуду обуке учесника на универзитетима и биће могуће пренети је у друге земље ЕУ. На Транснационалном скупу у Асколи Пићену учетвовали су представници свих партнера Пројекта: Универзитет Камерино; Кипарски институт; Универзитетски институт у Лисабону; Институт за транслациону фармакологију Националног истраживачког савета Италије и Универзитет у Београду.

Фотографије преузете са ЛИНКА.