FOTO

Част и задовољство нам је да Вас позовемо да у суботу, 19. октобра 2019. године, присуствујете свечаностима поводом Дана школе и Славе Архитектонског факултета:

10.00 часова

Свечана сала Архитектонског факултета (Сала 200)

Сечење славског колача

11.00 часова

Галерија АУЛА Архитектонског факултета

Отварање ретроспективне изложбе стручно-уметничких остварења проф.арх. Александра Кековића (1939-2018): ПАМЋЕЊЕ

Изложба ПАМЋЕЊЕ приказује избор из обимног пројектанског и реализованог дела Александра Кековића. За организацију изложбе и пратећег каталога коришћена је сачувана документација А. Кековића, уз додатно теренско и архивско истаживање обављено од стране аутора и сарадника изложбе. Кековић је својим стваралачким траговима обележио петнаест земаља света, остављајући за собом бројне “куће”, како је сам волео да назива своја архитектонска остварења. Његов опус обухвата преко 130 реализованих и нереализованих пројеката, око 30 самосталних и заједничких изложби. Носилац је бројних награда и признања, између осталих: Орден рада са сребрним венцем (1976), Награде листа „Борба” за најбоље архитектонско остварење (1982); Републичке награде листа „Борба” за зграду „Енергопројекта” (1983); Велика награде архитектуре (1988); Специјалне награде Салона архитектуре (1977, 1978); Тринаестојулске награде (2009); признања Истакнутог ствараоца Црне Горе (2011); а такође и оснивач и члан бројних научних и стручних организација.

Аутори: Драгана Кековић, Маја Жужа
Поставка ће трајати до недеље, 3. новембра 2019.[/tcol]

13.00 часова

Културни центар Београда, Галерија ARTGET

FOTO OSA (1)

ОСА (Отворени Студио Архитектуре): Промоција номинованих дипломских радова је презентација новоформираних професионалаца, који су дипломирали школске 2018/2019. године, чији су дипломски радови номиновани за осам признатих националних и међународних награда у области архитектуре и урбанизма, а за које се очекује да ће бити одговорни за трансформацију нашег окружења у будућности. Основна идеја догађаја је усмерена на презентацију најуспешнији мастер завршних радова кроз пленарну дискусију са учешћем критичара и пратећу изложбу.

Листа номинација:

• The RIBA President’s Medals Student Awards 2019: Ђорђе Ђурица, Лидија Лукић
  • Young Talent Architecture Award – European Union Prize for Contemporary Architecture Mies van der Rohe Award 2019-2020: Сања Петровић, Марко Дедић
  • Inspireli Awards 2019: Лазар Црноглавац, Милош Капетановић, Јелена Златановић, Ивана Новаковић, Марина Георгијевић, Ана Додић
  • Награда Привредне коморе Београда за најбоље дипломске радове: Александар Мајсторовић
  • Награда града Београда за стваралаштво младих: Младен Масловар
  • Награда Фондације сестре Булајић: Дезире Тилингер, Даница Павићевић
  • Tamayouz International Award 2020 for Graduation Projects: Анамарија Мрђановачки, Катарина Димитријевић, Милица Живковић, Ђорђе Булајић, Тијана Мачкић, Данијела Урукало, Марта Адамовић, Филип Јанићијевић, Тина Остојић, Марко Рибошкић, Дезире Тилингер, Ђорђе Ђурица
  • Tamayouz International Award 2020 for Graduation Projects (supervisor of the year): арх. Иван Рашковић, редовни професор

UnIATA ’20 World’s best graduation projects ever created: Марта Адамовић, Данијела Урукало, Дезире Тилингер, Ђорђе Булајић, Младен Масловар, Лидија Лукић, Ђорђе Ђурица