2017_Stipendije-Vlade-Francuske_Plakat

Презентација стипендија Владе Француске за 2017/18. годину одржаће се у четвртак, 23. фебруара 2017. године у 12.30 часова, у Свечаној сали (200) Архитектонског факултета.

За добијање стипендије није неопходно говорити француски језик, стога је могуће конкурисати за програме на енглеском језику.

У жељи да подстакне мобилност студената, Амбасада Француске и Француски институт у Србији расписују нови конкурс за доделу стипендија за 2017-2018. годину за студенте из Србије који желе да наставе школовање у Француској (стипендије за мастер 2, докторат у коменторству, стипендија “Copernic”, посебна стипендија за мастер 2 намењена бившим матурантима Математичке гимназије у Београду).

Сваке године више од 700 студента из Србије одабере Француску за наставак студија. Њих 50 оствари свој план уз стипендију Владе Француске…

Искористите и ви ову могућност за финансирање студија у Француској и поднесите своју кандидатуру до 17. марта 2017!

С обзиром на велики број кандидатура и строгу селекцију препоручљиво је да се кандидати пријављују и за друге програме стипендија да би повећали своје шансе да студирају у Француској.

Стипендије за мастер 2 (све области)
Посебна стипендија за бивше матуранте Математичке гимназије у Београду – ниво мастер 2
Стипендије за докторат у коменторству
Пост мастер програм “Copernic”
Стипендија у оквиру сарадње Универзитета уметности у Београду и школе “ENSBA” у Паризу

Крајњи рок за подношење кандидатура: 17. март 2017. године.

Стипендије Владе Француске – Брошура

За додатне информације: