2017_BlankSpace_FairyTales_01

Извор: ArchDaily

Након рекордног успеха прошлогодишњег конкурса који је привукао више од 1500 учесника из 67 земаља, Blank Space Вас позива да учествујете у издању конкурса Fairy Tales за 2017. годину. У својој четвртој години постојања, конкурс Fairy Tales је највећи годишњи архитектонски конкурс на свету.

Организатори конкурса су Blank Space у партнерству са National Building Museum и American Institute of Architecture Students (AIAS), у сарадњи са Archdaily, Archinect, Bustler и Design Milk. Конкурс ће се завршити посебном прославом у Националном музеју грађевинарства (National Building Museum) у фебруару 2017. године за све победнике, учеснике, чланове жирија и остале важне госте.

Конкурс Fairy Tales је отворен за све и позива архитекте, дизајнере, писце, уметнике, инжењере, илустраторе, студенте и друге креативце да приложе своје јединствене архитектонске бајке. Успешан конкурсни рад плете текстуалну причу, заједно са 5 илустрација, на најспектакуларнији могући начин.

“Сваке недеље нам се обраћа неки од учесника претходних конкурса, ко је искористио конкурс Fairy Tales као одскочну даску за нешто веће – неки организују изложбе или су започели изузетно успешне Kickstarter кампање. Многи радови су имали међународна издања, док су други разрађени у филмове, књиге, тезе, истраживања и стрипове“, кажу Matthew Hoffman and Francesca Giuliani, оснивачи Blank Space-а. „То је крајњи циљ конкурса Fairy Tales – да докаже да архитектура може да учини више.“

Fairy-Tales-2016_1st-prize

Fairy Tales 2016 – I награда: “Welcome To The 5th Facade” – Olson Kundig (Alan Maskin, Jerome Tryon, Kevin Scott, Gabriela Frank, Katie Miller)

Говорећи о свом победничком раду на прошлогодишњем конкурсу, Alan Maskin (Olson Kundig, оснивач и власник) је рекао: „Наш рад за Fairy Tales 2016 конкурс је постао тангенцијални заокрет од текућег истраживања градских кровова у Olson Kundig-у, великим делом запостављеног, највишег слоја градова. Идеја примене наративног филтера и на изведене и на концептуалне пројекте постала је други начин посматрања и критике идеја дизајна.“ Он наставља: „Истина је да је конкурс Fairy Tales 2016 унео везу између визуелних нарација и архитектуре, која се сада трансформише у друге идеје и пројекте у студију. Учешће на конкурсу је за нас било најбоља провокација.“

Повезан текст:
Конкурс: Бајке 2016. (Fairy Tales 2016)

Fairy-Tales-2016_2nd-prize

Fairy Tales 2016 – II награда: “Parisian Lullaby” – Hagai Ben Naim

Овогодишње радове ће прегледати неки од најутицајнијих ауторитета у архитектури, дизајну, приповедању, бизнису. Чланови жирија су: John Maeda (Kleiner Perkins Caufield Byers), Dan Wood (WORKac), Chase W. Rynd, Hon. ASLA (National Building Museum, директор), G. Martin Moeller, Jr. (National Building Museum, заменик директора и кустос), Michel Rojkind (Rojkind Arquitectos), Antti Nousjoki (ALA), Sarah Balmond (Balmond Studio), Marion Weiss (Weiss/Manfredi), Michael Maltzan (Michael Maltzan Architecture), Jing Liu (SO-IL), Alan Maskin (Olson Kundig), Minsuk Cho (Mass Studies), Michael Van Valkenburgh (Michael Van Valkenburgh Associates), Robert Hammond (The High Line), Gro Bonesmo (Space Group), Stefano Boeri (Stefano Boeri Architetti), Sarah Wahlgren (AIAS, председник националног института), Rachel Law (AIAS заменик председника националног института), Alexander Walter (Bustler, главни и одговорни уредник), Becky Quintal (Archdaily, извршни уредник и уредник садржаја), Matthew Hoffman и Francesca Giuliani (оснивачи Blank Space-а).

Fairy-Tales-2016_3rd-prize

Fairy Tales 2016 – III награда: “12 Nautical Miles” – Kobi Logendrarajah

Награде:
1. награда: $2000 + стипендија $500
2. награда: $1000 + стипендија $500
3. награда: $500 + стипендија $500

Рокови:
Регистрација учешћа ($60): 02. новембар 2016.
Касна регистрација учешћа ($80) до рока за предају радова: 09. децембар 2016.
Објава резултата конкурса: фебруар 2017.

Регистрација учешћа и све информације о конкурсу: Fairy Tales 2017

Facebook: BlankSpaceProject