2017_BlankSpace_FairyTales_01

Izvor: ArchDaily

Nakon rekordnog uspeha prošlogodišnjeg konkursa koji je privukao više od 1500 učesnika iz 67 zemalja, Blank Space Vas poziva da učestvujete u izdanju konkursa Fairy Tales za 2017. godinu. U svojoj četvrtoj godini postojanja, konkurs Fairy Tales je najveći godišnji arhitektonski konkurs na svetu.

Organizatori konkursa su Blank Space u partnerstvu sa National Building Museum i American Institute of Architecture Students (AIAS), u saradnji sa Archdaily, Archinect, Bustler i Design Milk. Konkurs će se završiti posebnom proslavom u Nacionalnom muzeju građevinarstva (National Building Museum) u februaru 2017. godine za sve pobednike, učesnike, članove žirija i ostale važne goste.

Konkurs Fairy Tales je otvoren za sve i poziva arhitekte, dizajnere, pisce, umetnike, inženjere, ilustratore, studente i druge kreativce da prilože svoje jedinstvene arhitektonske bajke. Uspešan konkursni rad plete tekstualnu priču, zajedno sa 5 ilustracija, na najspektakularniji mogući način.

“Svake nedelje nam se obraća neki od učesnika prethodnih konkursa, ko je iskoristio konkurs Fairy Tales kao odskočnu dasku za nešto veće – neki organizuju izložbe ili su započeli izuzetno uspešne Kickstarter kampanje. Mnogi radovi su imali međunarodna izdanja, dok su drugi razrađeni u filmove, knjige, teze, istraživanja i stripove“, kažu Matthew Hoffman and Francesca Giuliani, osnivači Blank Space-a. „To je krajnji cilj konkursa Fairy Tales – da dokaže da arhitektura može da učini više.“

Fairy-Tales-2016_1st-prize

Fairy Tales 2016 – I nagrada: “Welcome To The 5th Facade” – Olson Kundig (Alan Maskin, Jerome Tryon, Kevin Scott, Gabriela Frank, Katie Miller)

Govoreći o svom pobedničkom radu na prošlogodišnjem konkursu, Alan Maskin (Olson Kundig, osnivač i vlasnik) je rekao: „Naš rad za Fairy Tales 2016 konkurs je postao tangencijalni zaokret od tekućeg istraživanja gradskih krovova u Olson Kundig-u, velikim delom zapostavljenog, najvišeg sloja gradova. Ideja primene narativnog filtera i na izvedene i na konceptualne projekte postala je drugi način posmatranja i kritike ideja dizajna.“ On nastavlja: „Istina je da je konkurs Fairy Tales 2016 uneo vezu između vizuelnih naracija i arhitekture, koja se sada transformiše u druge ideje i projekte u studiju. Učešće na konkursu je za nas bilo najbolja provokacija.“

Povezan tekst:
Konkurs: Bajke 2016. (Fairy Tales 2016)

Fairy-Tales-2016_2nd-prize

Fairy Tales 2016 – II nagrada: “Parisian Lullaby” – Hagai Ben Naim

Ovogodišnje radove će pregledati neki od najuticajnijih autoriteta u arhitekturi, dizajnu, pripovedanju, biznisu. Članovi žirija su: John Maeda (Kleiner Perkins Caufield Byers), Dan Wood (WORKac), Chase W. Rynd, Hon. ASLA (National Building Museum, direktor), G. Martin Moeller, Jr. (National Building Museum, zamenik direktora i kustos), Michel Rojkind (Rojkind Arquitectos), Antti Nousjoki (ALA), Sarah Balmond (Balmond Studio), Marion Weiss (Weiss/Manfredi), Michael Maltzan (Michael Maltzan Architecture), Jing Liu (SO-IL), Alan Maskin (Olson Kundig), Minsuk Cho (Mass Studies), Michael Van Valkenburgh (Michael Van Valkenburgh Associates), Robert Hammond (The High Line), Gro Bonesmo (Space Group), Stefano Boeri (Stefano Boeri Architetti), Sarah Wahlgren (AIAS, predsednik nacionalnog instituta), Rachel Law (AIAS zamenik predsednika nacionalnog instituta), Alexander Walter (Bustler, glavni i odgovorni urednik), Becky Quintal (Archdaily, izvršni urednik i urednik sadržaja), Matthew Hoffman i Francesca Giuliani (osnivači Blank Space-a).

Fairy-Tales-2016_3rd-prize

Fairy Tales 2016 – III nagrada: “12 Nautical Miles” – Kobi Logendrarajah

Nagrade:
1. nagrada: $2000 + stipendija $500
2. nagrada: $1000 + stipendija $500
3. nagrada: $500 + stipendija $500

Rokovi:
Registracija učešća ($60): 02. novembar 2016.
Kasna registracija učešća ($80) do roka za predaju radova: 09. decembar 2016.
Objava rezultata konkursa: februar 2017.

Registracija učešća i sve informacije o konkursu: Fairy Tales 2017

Facebook: BlankSpaceProject