Сајам стипендија 2016: у згради Ректората 5. и 6. октобра 2016. године

Sajam_stipendija_plakat_2016

Центар за развој каријере и саветовање студената Универзитета у Београду организоваће САЈАМ СТИПЕНДИЈА у згради Ректората 5. и 6. октобра 2016.године. Адреса: Универзитет у Београду, Студентски трг 1, Београд (Капетан Мишино здање)

Поред државних институција, фондова и невладиних организација, на сајму учествују и компаније, амбасаде и установе које додељују стипендије студентима за студирање и усавршавање у земљи и иностранству. Ове године сајам ће трајати два дана и окупити представнике преко 40 различитих институција. На једном месту биће доступне информације о различитим програмима стипендија, потребној документацији за апликацију, роковима за подношење документације као и контакт особама.

Првог дана, 5.октобра биће реализован уводни део програма од 11 до 15 часова у Свечаној сали Ректората. Након свечаног отварања, публици ће се представити један број институција који ће кроз краћа предавања упознати публику са могућностима за мобилност и стипендирање студената, наставника и истраживача Универзитета у Београду, могућностима за каријерно информисање и саветовање по питању наставка студија и техникама полагања међународно признатих испита страних језика.

Другог дана, у четвртак, 6.октобра од 10 до 16 часова, биће организован излагачки део сајма у дворишту Капетан Мишиног здања и пратећи програм у Свечаној сали где ће учесници сајма моћи да представе своје програме и дају савете и смернице студентима. Биће организовано укупно тридесет информативно-консултативних сесија стипендитора и студената и укупно осамнаест презентација у оквиру програма “15 савета за 15 минута”.

Организацијом ове манифестације имамо жељу да подигнемо ниво информисаности студената о могућностима наставка студија у Србији и иностранству, условима које би требало да испуњавају да би успешно уписали жељене студије, вештинама које су им потребне приликом пријаве, значају проактивног става, правовремене информисаности, целоживотног учења и мобилности.

Позивају се студенти и дипломирани студенти основних, Master и струковних студија Универзитета у Београду да посете Сајам стипендија. Улаз је слободан.

Реализацију Сајма ове године подржали су пријатељи манифестације: Компаније “Coca Cola Hellenic”, “Нордеус”, “Посх&Медиа”, Образовни центар “Еqуилибрио”, “Лореал Балкан”, “Nestle” и “Ернст & Young”.

Програм

ПРВИ ДАН
Среда, 5. октобар 2016.
Свечана сала, други спрат

СВЕЧАНО ОТВАРАЊЕ у 11.00 часова
/ о значају манифестације говориће ректор, проф. др Владимир Бумбаширевић, проректор проф. др Иванка Поповић, представници Министарства просвете, науке и технолошког развоја и Министарства омладине и спорта Републике Србије

ПРЕДАВАЊА И ПРЕЗЕНТАЦИЈЕ:

• 11.15 – 11.45 Мобилност студената, наставника и истраживача Универзитета у Београду – Сектор за међууниверзитетску и међународну сарадњу Универзитета у Београду
  • 11.45 – 12.00 Како до стипендије Фонда за младе таленте? – Фонд за младе таленте – Доситеја
  • 12.00 – 12.30 Могућности за мобилност у оквиру програма Европске комисије Еразмус +, Еразмус Мундус, ЦЕЕПУС – Фондација Темпус – Еразмус + канцеларија
  • 12.30 – 12.45 Стипендирање студената кроз задужбине и фондове Универзитета у Београду – Задужбине и фондови Универзитета у Београду
  • 12.45 – 13.00 Каријерно информисање и саветовање студената о могућностима за наставак студија – Центар за развој каријере и саветовање студената Универзитета у Београду
  • 13.00 – 15.00 Технике полагања међународно признатих испита страних језика – Филолошки факултет, Универзитет у Београду

КОНСУЛТАТИВНО-ИНФОРМАТИВНЕ СЕСИЈЕ
Од 13.00 до 16.00 часова

• Сектор за међународну и међууниверзитетску сарадњу Универзитета у Београду САЛА 16, први спрат
• Задужбине и фондације Универзитета у Београду
• САЛА 16, први спрат
• Универзитетски центар за развој каријере и саветовање студената
У просторији ЦЗРК, улаз из дворишта

Студенти ће имати прилику да сазнају више о могућностима и подршци која је доступна студентима на Универзитету у Београду по питању мобилности, награђивања изузетности и каријерног вођења и саветовања.

ДРУГИ ДАН
Четвртак, 6. октобар 2016.
Свечана сала

ПРАТЕЋИ ПРОГРАМ САЈМА СТИПЕНДИЈА: “15 САВЕТА ЗА 15 МИНУТА”
Од 10.00 до 16.00 часова

• 10.00 – 10.10 Уводна презентација и представљање програма Универзитетски центар за развој каријере и саветовање студената